Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 8d. 10:00

Alytaus pataisos namuose dalis kalinių paskelbė bado akciją

Kalinys
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Kalinys

Nedidelė grupė įkalintųjų, kuriems neleista smagiai atšvęsti Kalėdų, Alytaus pataisos namuose paskelbė bado akciją.

Pataisos namų direktorius Kęstutis Jasmontas „Lietuvos rytui“ teigė, kad maisto kol kas atsisako septyni žmonės. „Bet tai nereiškia, kad jie iš tiesų badauja“, – sakė pareigūnas.

Incidentas, po kurio 13 nuteistųjų buvo uždaryti į baudos izoliatorių, o vienas perkeltas į drausmės grupę, įkalinimo įstaigoje įvyko Kalėdų vakarą.

Po 21 val. vykstančio vakarinio patikrinimo grupė nuteistųjų susirinko švęsti. Vyrai susikrovė ant stalo vaišes, o vienas jų ėmė kažkam skambinti mobiliuoju telefonu.

Tai pastebėjo patruliuojantis prižiūrėtojas. Kadangi nuteistiesiems mobiliuosius telefonus turėti ir jais naudotis draudžiama, pareigūnas su kolegomis užėjo į vidų.

Prižiūrėtojų sprendimas atlikti kratą kaliniams nepatiko. Iš pradžių jie paprašė jos nedaryti ir negadinti šventės, o vėliau kai kurie nuteistieji net pradėjo grasinti, kad prižiūrėtojai gali neišeiti iš patalpos.

Aprimus aistroms krata vis dėlto atlikta. Per ją rastas nelegaliai laikomas kompiuteris su nuotraukomis, kurios, spėjama, darytos mobiliuoju telefonu. Bet paties telefono neaptikta.

Po švenčių pradėjus aiškintis incidentą, nuteistieji pareiškė, kad juos, norinčius švęsti, užsipuolė neblaivūs pareigūnai. Ar taip buvo iš tikrųjų, šiuo metu tiriama.

Tuo metu pareigūnų reikalavimams nepaklusę nuteistieji penkiolikai parų uždaryti į baudos izoliatorių.

Protestuodami prieš tai jie paskelbė bado akciją. Pirmą dieną nubaustuosius palaikė dar apie 20 draugų iš šustriakais vadinamo 9-ojo būrio – jie taip pat atsisakė valgyti.

Įkalinimo įstaigos vadovai kalinių bado akcijas vertina skeptiškai. Anot jų, taip protestuojantys nuteistieji nevalgo tik pataisos namų maisto, bet neatsisako kito.

Į baudos izoliatorių maisto galima nuleisti iš virš jo esančios kameros. „Baudos izoliatoriaus kameroje, į kurią maisto nuleisti iš viršaus neįmanoma, bado akcija tetruko 3 paras“, – šyptelėjo K.Jasmontas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min