Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 24d. 10:41

Alytaus rajonas giriasi pasiekimais kovoje su alkoholizmu

Kai kuriems jau jokio skirtumo, ką gerti...
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Alytaus rajono savivaldybė pasiryžusi gelbėti alkoholiu piktnaudžiaujančius savo gyventojus.

Alytaus rajono savivaldybės vykdoma Priklausomybių mažinimo programa, skirta padėti žmonėms, priklausomiems nuo alkoholio, duoda rezultatų. Taip teigia Alytaus rajono savivaldybė, kurios vadovai ir programos vykdytojai aptarė pusmečio pasiekimus.

Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, kreipdamasis į susirinkusius seniūnus, socialinius darbuotojus, bendruomenių atstovus, priminė, kad programai ir jos finansavimui pritarė visi savivaldybės tarybos nariai, o jos vykdymas yra papildoma veikla, už kurią nemokamas papildomas atlyginimas.

Pasak jo, kad būtų pasiektas geras rezultatas ir kuo daugiau žmonių gautų pagalbą, neužtenka darbo valandų. „Vieni mažiau, kiti daugiau prisidedate prie svarbaus ir prasmingo darbo. Esate žmonės, kurie galite padėti. Jei nors vienas žmogus bus išgriebtas iš alkoholizmo liūno, esu įsitikinę, patys jausite dvasinį pasitenkinimą“, – sakė meras A.Vrubliauskas.

Jo nuomone, padedant žmonėms atsikratyti priklausomybės alkoholiui prisidedama ir prie tautos genofondo išsaugojimo. Padedant tėvams padedama jų vaikams, kurie, anot savivaldybės vadovo, yra Lietuvos ateitis.

„Šis darbas dažnai yra kaip Sizifo, nes ne visiems pavyksta atsispirti alkoholiui, tačiau programos vykdymo rezultatai nuteikia viltingai ir entuziastingai“, – sakė meras ir pastebėjo, kad Alytaus rajono savivaldybės Priklausomybių mažinimo programa yra pirmoji šalyje, kuria jau domisi ne viena savivaldybė.

Programą kuruojančios Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro direktorės Dalios Kitavičienės teigimu, programos skeptikai turėjo nusivilti, nes galima drąsiai teigti, kad programa veikia. Anot jos, pusmečio aptarime nedalyvauja tie žmonės, kuriems suteikta pagalba, nes jie yra sveikimo pradžioje ir labai pažeidžiami. „Manau, jie bus metų pabaigoje, kitais metais“, – sakė D.Kitavičienė.

Asmeninė patirtimi, kaip kovojo su priklausomybe alkoholiui, su konferencijos dalyviais pasidalijo grupės „Poliarizuoti stiklai“ lyderis Šarūnas Mačiulis.

Alytaus rajone vykdomai Priklausomybių mažinimo programai savivaldybės taryba skyrė 17 tūkst. Lt. Mero A.Vrubliausko iniciatyva padėti žmonėms, priklausomiems nuo alkoholio, sulaukė daug diskusijų ir vertinimų. Ją įgyvendina seniūnijose dirbantys socialiniai darbuotojai, rajono Visuomenės sveikatos biuras. Taip pat padeda ir joje dalyvaujančius nuo alkoholio priklausomus rajono gyventojus palaiko anoniminių alkoholikų klubas, pirminę konsultaciją teikia rajono Pirminės sveikatos priežiūros centro psichiatrai.

Rajono socialiniai darbuotojai, seniūnai bendrauja su priklausomybę alkoholiui turinčiais žmonėmis, ragina juos pasinaudoti galimybe ir gyventi blaiviai. Yra žmonių, kurie pagalbos kreipėsi neraginami. Per pusę metų pagalba suteikta 32 rajono gyventojams. Tik nedidelei daliai dėl motyvacijos trūkumo ar socialinės aplinkos, kurioje jie gyvena, atsikratyti žalingo įpročio negalėjo padėti atsikratyti nei psichiatrai, nei medikamentinis gydymas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:21
26:10
01:40

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min