Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 19d. 10:48

Alytaus rajono vadovas dovanos išvengė

Alytaus rajono vadovas dovanos išvengė.
LŽ nuotr. / Alytaus rajono vadovas dovanos išvengė.

Kad Alytaus rajono meras tarnybinio transporto nenaudotų asmeninėms reikmėms, visuomenininkai nusprendė padovanoti jam automobilį. Tačiau dovanos vakar įteikti nepavyko, nes, pasirodo, meras išėjęs nemokamų atostogų.

Už suaukotas lėšas nupirktas ir naujametine girlianda papuoštas „Volkswagen Passat“ markės automobilis vakar buvo atvairuotas prie Alytaus rajono savivaldybės administracijos pastato. 25 metų senumo, parūdijusią, tačiau švarią ir tvarkingą mašiną akcijos organizatoriai skyrė rajono merui Algirdui Vrubliauskui. Ant automobilio šono prikabintame plakate buvo išvardyti ir kiti rajono valdžios atstovai, kuriems automobilius žadama dovanoti vėliau.

„Norime, kad Alytaus rajono vadovai į darbą ir iš jo kaip visi paprasti piliečiai važinėtų nuosavu automobiliu“, – tvirtino Jungtinio demokratinio judėjimo tarybos narys Mindaugas Karašiejus, atvairavęs senutėlį „Volkswagen Passat“. Anot M.Karašiejaus, neįprasta akcija surengta po kelis mėnesius trukusių „parengiamųjų darbų“. Buvo stebima, fotografuojama, filmuojama, kokiais automobiliais rajono vadovai atvyksta į darbą ir iš jo grįžta. Esą daugybę kartų pavyko užfiksuoti, kaip valdininkai asmeninėms reikmėms naudojosi tarnybiniu transportu, o į perspėjimus nepiktnaudžiauti nereagavo.

„Preliminariai suskaičiavome, kad už keturiems automobiliams, kuriais naudojasi aukščiausi rajono valdininkai, degalams išleidžiamus pinigus būtų galima išlaikyti 11 kapinių prižiūrėtojų, kas mėnesį jiems mokant po 400 litų“, – tvirtino M.Karašiejus.

„Volkswagen Passat“ įsigyti reikalingus 400 litų rinko viso Alytaus rajono žmonės. Prašyta aukoti iki 5 litų. Žmonės aukojo nuo 20 centų iki 5 litų. Pinigėlių nepagailėjo net senutėliai pensininkai. Nors prašyta suma kukli, organizatoriai iš kelių dešimčių aukotojų surinko apie 240 litų. Trūkstama suma buvo pridėta iš visuomeninio judėjimo fondo.

M.Karašiejus, neradęs mero ir negalėjęs jam įteikti automobilio raktelių, nusprendė „Volkwagen Passat“ nuvairuoti į savo sodybos kiemą ir pasilikti sau. „Tegul kaip relikvija liks anūkams, kad jie žinotų, kokią valdžią turėjome. 400 litų, kurie buvo sumokėti už automobilį, paimsiu iš savo sąskaitos ir atiduosiu vaikų globos namams“, – sakė vienas akcijos organizatorių.

 

„Lietuvos žinios“
Temos: 3 Dovana Meras Alytus

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min