Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Alytaus regionas pirmasis Lietuvoje perdirbs skaidžias atliekas

„EMP recycling“ elektronikos ir kitų atliekų perdirbimo gamykloje.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Alytaus regionas pirmasis Lietuvoje perdirbs skaidžias atliekas
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

aAlytaus regione pradėtas įgyvendinti biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo projektas – bus statoma kol kas vienintelė Lietuvoje komunalinių atliekų mechaninio rūšiavimo ir perdirbimo stotis.

Taip siekiama mažinti atliekų kiekį regiono sąvartyne ir aplinkos taršą. Regiono gyventojams pastačius rūšiavimo ir perdirbimo stotį, mokestis už atliekų tvarkymą pakiltų apie 4 centus.

Pirmieji šalyje biologiškai skaidžių atliekų rūšiavimo ir perdirbimo įrenginiai šalia Alytaus esančiame sąvartyne turėtų būti pastatyti iki 2015-ųjų rudens, žada statytojai. Projekto vertė – 36 milijonai litų. Didžioji dalis lėšų – iš ES fondų, 5 mln. Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras skolinsis iš banko.

„Šitie įrenginiai apdoros visiškai niekam netinkamas po rūšiavimo namuose atliekas – bus galima iš jų atskirti organines atliekas, biologiškai skaidžias atliekas ir jas apdoroti, ir atskirti degias medžiagas.

Jos netinkamos niekam, tačiau iš jų dar galima gauti energijos“, – sako Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas.

„Biologiškai skaidžios medžiagos bus ne tik išrūšiuojamos, bet ir perdirbamos bei grąžinamos atgal į biologinį procesą. Tai yra jos grįš į gamtą ir bus panaudojamos, o ne užims tūrį ir kaupsis“, – teigia Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Česlovas Meržvinskas.

Lietuvoje biologiškai skaidžios atliekos sudaro daugiau nei 40 procentų visų komunalinių atliekų kiekio ir jų vis daugėja. ES direktyvos reikalauja, kad jų į sąvartynus patektų kuo mažiau.

„Gyventojai iš to turės naudos, nes tai iš tiesų leis nedidinti atliekų tvarkymo kaštų tiek, kiek jie galėtų didėti įvedus sąvartyno mokesčius. Jeigu mes užkrautume sąvartyną, po penkių metų reikėtų ieškoti išvis naujos vietos sąvartynui“, – mano A. Reipas.

Nepaisant to, mokestis už atliekų tvarkymą gyventojams vis tiek brangs – už kvadratinį metrą gyvenamojo ploto teks mokėti ne 17, o 21 centą.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min