Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ambasadorius: jūrų uostas turi ruoštis krauti dar daugiau baltarusiškų krovinių

Anot Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje V.Dražino, Klaipėdos uosto krovos kompanijos yra pagrindiniai Baltarusijos krovinių siuntėjų ir gavėjų partneriai.
BEGA nuotr. / Anot Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje V.Dražino, Klaipėdos uosto krovos kompanijos yra pagrindiniai Baltarusijos krovinių siuntėjų ir gavėjų partneriai.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį, kovo 10 d., Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijoje viešėjęs Baltarusijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Vladimiras Dražinas perdavė šios šalies valdžios deklaruojamą norą, kad Klaipėda ir toliau būtų pagrindinis uostas krovinių judėjimui į ir iš Baltarusijos ir kad krovinių kiekiai dar augtų.

Pernai Klaipėdos uoste perkauta 8,1 mln. t baltarusiškų (eksportas ir importas) krovinių, o tai ryškus šuolis (22,7 proc.) palyginti su ankstesniais metais: 2009 m. krauta 6,6 mln. t tokių krovinių, 2008 m. – 6,5 mln. t.

V.Dražinas neslėpė, jog Klaipėda Baltarusijai yra labiausiai priimtinas rytinės Baltijos uostas ne tik dėl palankaus atstumo bei gerai funkcionuojančios teikiamų paslaugų sistemos, bet ir dėl gerėjančių tarpvalstybinių santykių, kurių pikas buvo pasiektas praėjusiais metais per Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės vizitą į Baltarusiją ir jos susitikimą su šios šalies prezidentu Aleksandru Lukašenka.

Pasak V.Dražino, tai, be kita ko, lėmė, kad Klaipėda tapo pagrindiniu uostu Baltarusijos prekių siuntėjams bei gavėjams ir šiuo atžvilgiu pralenkė Latvijos, Ukrainos, Rusijos uostus.

Kalbėdamas apie perspektyvą, ambasadorius užsiminė, jog tarp strateginių Baltarusijos tikslų išlieka naftos tranzitas per Klaipėdos uostą bei galimybė importuoti suskystintas dujas per uostamiestyje planuojamą statyti suskystintų dujų terminalą. Tačiau šalia to kalbama ir apie kitų rūšių krovinių tranzito augimą, išnaudojant visų Klaipėdos uosto krovos kompanijų galimybes.
Šiuos klausimus ketinama aptarti gegužės viduryje Druskininkuose vyksiančiame ekonomikos forume, kurio metu tikimasi surengti ir Lietuvos ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus bei naujojo Baltarusijos Vyriausybės vadovo Michailo Miasnikovičiaus susitikimą.

V.Dražinas aprašė Klaipėdos uosto kompanijų atstovų paruošti forumui medžiagą apie terminalų pajėgumus ir plėtros perspektyvas, kad būtų aišku, ar Klaipėdos uostas bus pajėgus patenkinti augančius baltarusių tranzito poreikius.

Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidentas ir Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos Bega vadovas Aloyzas Kuzmarskis savo ruožtu patvirtino, jog jūrų uosto potencialas baltarusiškų krovinių atžvilgiu nėra iki galo išnaudotas. Šiuo metu kai kurios krovos kompanijos investuoja į terminalų plėtrą, o Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija netrukus ruošiasi atnaujinti uosto gilinimo darbus.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min