2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2022 06 20

Ambicingas Klaipėdos projektas: Žvejų rūmų virsmas už 40 mln. eurų

Klaipėdos miesto tarybos kolegijos nariai pirmadienį pritarė ambicingiausiai Žvejų kultūros rūmų modernizacijos alternatyvai. Skaičiuojama, kad jai įgyvendinti prireiktų apie 6-7 metų ir apie 40 mln. eurų. Vien galimybių studijos rengimas truko apie metus.
Galimybių studijos rengėjų vizualizacija
Galimybių studijos rengėjų vizualizacija / Organizatorių nuotr.

Politikams buvo pateiktos trys alternatyvos, didžiausio palaikymo sulaukė trečioji – pati ambicingiausia. Beje, šią koncepciją palaukė ir kultūros bendruomenė.

Pagal ją, šios kultūros įstaigos, pagal lankytojų skaičių nusileidžiančios tik Jūrų muziejui ir „Švyturio“ arenai, svarbiausia ašimi taptų multifunkcinė salė.

Scena joje būtų lengvai transformuojama, būtų suformuotas uždaras kiemas renginiams, atsirastų naujas priestatas, rūsyje atsirastų slėptuvė.

Suprasti akimirksniu

  • Pirmoji alternatyva kainuotų apie 14,4 mln. eurų. Pagal ją būtų atliekamas statinio remontas nekeičiant konstrukcijų.
  • Antroji alternatyva numato kapitalinį remontą, atliekant didesnės apimties pastato fasadų, angų ir vidinių erdvių remontą, konstrukcijų ir inžinerinės įrangos remonto darbus. Numatoma darbų kaina – 20,4 mln. eurų.
  • Trečiuoju – brangiausiu – siūlymu būtų modernizuojamas pats pastatas, jį padalinant į atskiras dalis ir sukuriant naujas funkcijas, atnaujinti visas inžinerines sistemas, o prie esamo pastato siūlomas priestatas, kuris sukurtų galimybes plėsti esamas veiklas ir papildyti jas naujomis.

Pastato tūris būtų išplėstas ir padidėtų nuo 9 tūkst. kvadratinių metrų iki 12.

Pristatymo klausę politikai atkreipė dėmesį, kad paraleliai mieste planuojama įgyvendinti dar kelis ambicingus projektus – centrinis paštas, rekonstruojamas muzikinis teatras, planuojama statyti bendruomenės namus Statybininkų prospekte.

Klaipėdos VMT nuotr./Klaipėdos Žvejų rūmai
Klaipėdos VMT nuotr./Klaipėdos Žvejų rūmai

Dauguma tarybos narių vis tik pritarė ambicingiausiai koncepcijai. Vis tik galutinė miesto valdžios pozicija išaiškės po tarybos posėdžio, kuris numatytas ketvirtadienį.

Žvejų rūmai – vienintelis kultūrinės paskirties centras pietinėje miesto dalyje. Vertinga Žvejų rūmų veikla organizuojant valstybines šventes ir atmintinų datų minėjimus, centre veikia 4 teatrai, 4 chorai, 2 tautinių šokių kolektyvai, Bendruomenių namuose veikia 20 senjorų kolektyvų, kurie vienija apie 350 narių. Kultūros centras per metus sulaukia iki 120 tūkst. lankytojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min