Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2011 rugpjūčio 28d. 13:45

Ambicingi Islandijos energetiniai projektai – sektinas pavyzdys Lietuvai

Geizeris
„Scanpix“ nuotr. / Geizeris Islandijoje

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, susitikusi su Islandijos Ministre Pirmininke Johana Sigursdottir, aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, aktualius NATO klausimus, Islandijos eurointegracijos procesą. Susitikime daug kalbėta apie alternatyviąją energetiką.

Prezidentės teigimu, jeigu Islandijos žmonės apsispręs siekti narystės ES, Lietuva pasirengusi padėti savo patirtimi ir žiniomis, o Lietuvai būtų labai naudinga Islandijos patirtis geoterminės energetikos srityje. Pasak šalies vadovės, Islandija yra pavyzdys, kad nedidelės valstybės gali labai sėkmingai ir išradingai panaudoti ribotus gamtinius resursus ir įvykdyti ambicingus energetinius projektus.

„Šiaurės šalys yra labai pažengusios vystant alternatyviąją energetiką. Islandija, būdama Europos ir Amerikos tektoninio lūžio zonoje, puikiai išnaudoja savo unikalią geologinę sandarą – geizerių teikiamą šilumą pritaiko geoterminei energijai išgauti. Tai pavyzdys Lietuvai, kaip išradingai ir efektyviai galima tvarkyti savo energetikos ūkį“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentė šeštadienį lankėsi Helišeidi geoterminėje elektrinėje, kuri yra antra didžiausia tokio tipo elektrinė pasaulyje. Prezidentės teigimu, Lietuva taip pat turi resursų plėtoti geoterminę energetiką, tačiau nepakankamai išnaudoja šią galimybę. Pasitelkus naujausias technologijas ir kitų šalių patirtį energijos gavybai, pasak Prezidentės, galėtų būti panaudoti Vakarų Lietuvoje esantys geoterminiai vandenys. Šiuo metu Lietuva turi tik nedidelių pajėgumų geoterminę elektrinę Klaipėdoje „Geoterma“.

Siekiant energetinės šalies nepriklausomybės, pasak šalies vadovės, privalome aktyviai dirbti visomis energetikos kryptimis – skatinti elektros ir dujų rinkų liberalizaciją, kurti jungčių infrastruktūrą, vykdyti Visagino atominės elektrinės projektą, plėtoti atsinaujinančių energijos šaltinių, biokuro, atliekų deginimo sritis.

Prezidentės nuomone, šalies energetikos ūkio įvairovė mažina priklausomybę nuo monopolinių energijos tiekėjų, skatina konkurencingesnes ir vartotojams palankesnes kainas bei užkerta kelią energetiką naudoti kaip politinės įtakos įrankį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min