Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2022 01 05

Ambicingi Lenkijos gynybos planai: ar skiriamų milijardų užteks saugumui užtikrinti?

Šiemet ne tik rekordinis Lenkijos gynybos biudžetas, bet ir laukiami didžiuliai pokyčiai modernizuojant šalies ginkluotąsias pajėgas. Teigiama, kad gerokai turėtų išaugti karių skaičius, suplanuotas ir amerikietiškų tankų „Abrams“ pirkimas. Gynybos ekspertai sutinka, kad pastarasis žingsnis sustiprins šalies saugumą, tačiau esą kai kurie sprendimai vėluoja. Be to, nepaisant atskirų šalių pastangų, be NATO rytinio flango stiprinimo regionas vis tiek yra nepakankamai apsaugotas.
Lenkijos kariuomenė
Lenkijos kariuomenė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Lenkijos gynybos biudžete, palyginti su ankstesniais metais, rekordinis pinigų skaičius – beveik 58 milijardai zlotų (daugiau nei 12 milijardų eurų). Šalies krašto apsaugos ministras Mariuszas Blaszczkas dar praėjusių metų pabaigoje pranešė apie kelis svarbius sprendimus stiprinant šalies gynybą.

Visų pirma, Lenkija planuoja nupirkti 250 amerikietiškų tankų „Abrams“, kuriems iš viso žadama išleisti daugiau nei 23 mlrd. zlotų (maždaug 5 mlrd. eurų). Šie tankai, tiesa, į Lenkiją turėtų atvykti tik 2026 metais.

Be to, šalyje planuojama didinti karių skaičių plečiant teritorinės gynybos pajėgumus. Taip pat numatoma stiprinti ir oro gynybą.

Komentaruose 15min Lenkijos ir Lietuvos gynybos ekspertai tikino, kad Varšuvos užmojai stiprinti savo karinius pajėgumus yra ambicingi. Tačiau kai kurie planai gali būti nepasiekti iki užsibrėžto laiko.

Be to, vien savo šalies gynybos stiprinimo neužtenka saugumui užtikrinti stiprėjančios Rusijos agresijos akivaizdoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius