Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ambicingus Vilniaus rotušės užmojus stabdo nepriteklius

Rotušėje turėtų būti ne tik miesto muziejus, lankytojus čia galėtų traukti ir pikantiškos parodos.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Rotušėje turėtų būti ne tik miesto muziejus, lankytojus čia galėtų traukti ir pikantiškos parodos.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vilniaus rotušė lankytojams žada atverti ne tik savo rūsius, kuriuose galbūt gyvena pabaisa, bet ir palėpes, o ant stogo įrengti apžvalgos aikštelę, iš kurios atsivers įspūdinga Senamiesčio panorama. Tačiau kada tiksliai šie planai bus įgyvendinti – neaišku, nes tam trūksta pinigų.

Sostinės rotušė saugo ne vieną paslaptį. Jos ceremonmeisteris Saulius Pilinkus teigė, kad šiuo metu yra ištyrinėta tik apie ketvirtadalis jos požemių, dar neatidengta daugybė sienų dekoro elementų.

„Neabejotinai Rotušėje atsiras tai, ką Vilniaus universitetas turi Šv.Jonų bažnyčios varpinėje – ir mes anksčiau ar vėliau turėsime apžvalgos tašką ant stogo. Turime aiškią viziją, kad Rotušė privalo būti ne tik reprezentacinių įvykių vieta, bet ir erdvė, kurioje atsispindėtų Vilniaus miesto savivaldos istorija“, – ateities viziją dėstė S.Pilinkus.

Rotušės gaivinimas – ne prioritetas

Ištyrinėję iki šiol neatrastas Rotušės erdves jos šeimininkai tikisi surasti ne vieną įdomybę, o lankytojams galbūt papasakoti ir kraują stingdančių istorijų – sklinda gandas, kad būtent Rotušės požemiuose, o ne Barbakane, gyveno Vilniaus pabaisa.

Tačiau visa tai įgyvendinti trukdo lėšų stygius. Šių metų miesto biudžete Rotušės atgaivinimas ir jos erdvių atvėrimas lankytojams nepateko tarp prioritetų, kuriuos miestas finansuos pirmiausia. Kultūrą kuruojantis vicemeras Gintautas Babravičius pašmaikštavo, kad reikėtų atsinešti taupyklę ir joje kaupti pinigus šiems darbams. „Kukliais paskaičiavimais vien rūsių remontui reikėtų per 1 mln. Lt, bet darbai nesustoja, smulkius atliekame iš savo uždirbtų lėšų“, – optimizmo neprarado Rotušės valdytojas Jonas Jonynas.

Gauti papildomų lėšų trukdo ir paveldosaugininkai, anot Vilniaus savivaldybės atstovų, aklai saugantys šį pastatą. Tai prieš kelerius metus sutrukdė gauti Europos Sąjungos paramą.

Šiuo metu Rotušėje dėl lėšų trūkumo sumažėjo kultūrinių renginių, tačiau tikimasi, kad tai laikina. „Mano svajonė yra Rotušės balkone surengti XIX a. pab.–XX pr. a. moteriškų baltinių parodą“, – lankytojus intrigavo S.Pilinkus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min