Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.M.Brazausko atminimas galėtų būti įamžintas ir jo vardu pavadinant Kauno HES

Kauno HE
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno hidroelektrinė
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Iki rugsėjo pradžios opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) ketina apibendrinti ir pateikti savo siūlymus, kaip, jos manymu, reikėtų įamžinti pirmojo atkūrus nepriklausomybę išrinkto Lietuvos prezidento Algirdo Mykolo Brazausko atminimą. Vienas iš siūlymų – jo vardu pavadinti Kauno hidroelektrinę (HES).

LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius BNS sakė, kad pirmadienį per partijos prezidiumo posėdį ketinama suformuoti A.M.Brazausko atminimo komisiją ir jos pirmininku paskirti Seimo vicepirmininką Česlovą Juršėną.

Anot socialdemokratų lyderio, siūlymai, kaip įamžinti buvusio šios partijos pirmininko, prezidento, premjero atminimą, plūsta nuolat.

Praėjusią savaitę Klaipėdoje A.Butkevičius susitiko su skulptoriumi Vytautu Karčiausku ir šis pasiūlė keletą variantų, kaip įamžinti A.M.Brazausko atminimą.

„Šis skulptorius yra išlydęs prezidento pėdą. Siūlome prie prezidentūros įkurti visų Lietuvos prezidentų parką. Jame būtų galima eksponuoti ir A.M.Brazausko pėdą“, – svarstė socialdemokratų lyderis.

Anot jo, dar vienas siūlymas – A.M.Brazausko vardu pavadinti Kauno HES.

„Jis statė šią hidroelektrinę, tai jo pirmoji darbovietė“, – sakė A.Butkevičius.

Taip pat galvojama atkurti A.M.Brazausko labdaros ir paramos fondo veiklą, rugsėjį, per prezidento gimtadienį, surengti konferenciją.

LSDP pirmininko teigimu, iki rugsėjo pradžios turėtų būti apsispręsta, kuriuos įamžinimo variantus teikti partijos vardu.

A.M.Brazausko atminimą ketina įamžinti ir jo vaikystės bei jaunystės miestų – Rokiškio bei Kaišiadorių – savivaldybės.

Pirmasis tiesiogiai išrinktas Lietuvos prezidentas A.M.Brazauskas po sunkios ligos mirė birželio 26 dieną Vilniuje.

Lietuvos prezidento pareigas jis ėjo 1993–1998 metais, o 2001–2006 metais buvo Vyriausybės vadovas. Lietuvos tautinio išsivadavimo metu 1988–1990 metais A.M.Brazauskas vadovavo Lietuvos komunistų partijai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Parašykite atsiliepimą apie 15min