Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 14d. 10:37

Amerikai rūpi Lietuvos saugumas

Ministrė R. Juknevičienė ir JAV gynybos sekretorius R. Gatesas
Vyr. srž. Molly A. Burgess nuotr. / Ministrė R. Juknevičienė ir JAV gynybos sekretorius R. Gatesas

Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) viešėjusi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė išgirdo patikinimą, kad naujoji šalies administracija laikosi tvirto įsipareigojimo Lietuvos saugumui.

Šeštadienį R.Juknevičienė sugrįžta į Lietuvą. Kelias dienas Amerikoje viešėjusi ministrė džiaugėsi reikšmingais susitikimais ir pokalbiais su aukščiausiais JAV vadovais. Prieš kelias dienas Pentagone ji susitiko su JAV gynybos sekretoriumi Robertu Gatesu. Per pokalbį R.Gatesas padėkojo ministrei už mūsų šalies karių įnašą į NATO ir JAV vadovaujamas operacijas Irake bei Afganistane. R.Juknevičienė gynybos sekretoriui taip pat negailėjo gražių žodžių už JAV karinių oro pajėgų rotacinių kontingentų tarnybą NATO vykdomoje regioninėje oro erdvės patruliavimo misijoje Baltijos šalyse. Šios misijos mandatas galioja iki 2011 metų pabaigos. Tačiau R.Gatesas pažadėjo, kad JAV rems idėją misiją pratęsti.

R.Juknevičienė ir R.Gatesas aptarė paramą Ukrainos ir Gruzijos euroatlantinės integracijos siekiams, su energetika susijusius saugumo klausimus, taip pat NATO santykius su Rusija. Buvo svarstoma, kaip ieškant abipusiai naudingos partnerystės su šia šalimi neatsisakyti pagrindinių laisvės ir demokratijos vertybių.

Kalbėdamasi su R.Gatesu Lietuvos krašto apsaugos ministrė išgirdo tvirtą patikinimą, kad Amerika ir toliau tvirtai laikysis įsipareigojimo dėl kolektyvinės gynybos, numatytos 5-ajame Šiaurės Atlanto sutarties straipsnyje. Anot JAV gynybos sekretoriaus, NATO – ne diskusijų klubas, o gynybinė organizacija, ir kolektyvinę gynybą numatantis straipsnis yra jos šerdis.

Per vizitą Amerikoje R.Juknevičienė taip pat susitiko su JAV Kongreso nariais – demokratu iš Tenesio valstijos Johnu Tanneriu ir lietuvių kilmės respublikonu iš Ilinojaus Johnu Shimkumi. Ministrė ir kongresmenai aptarė NATO šalių parlamentinio bendradarbiavimo aktualijas, kalbėjo apie NATO Asamblėjos nuolatinio komiteto posėdį, planuojamą šiemet Vilniuje.

Per susitikimus su aukštais JAV pareigūnais R.Juknevičienė įsitikino, kad mūsų kraštas ir Amerika išliks patikimos sąjungininkės. „Naujoji JAV administracija laikosi tokio pat tvirto įsipareigojimo Aljansui ir savo europinių sąjungininkių – tarp jų ir Lietuvos – saugumui, kaip ir visos ankstesnės“, – teigė ministrė.

Dieną prieš susitikimą su gynybos sekretoriumi R.Juknevičienę priėmė ir naujosios JAV valstybės sekretorės Hillary Clinton pavaduotojas Jamesas Steinbergas. Jis padėkojo ministrei už mūsų šalies indėlį į saugumo operacijas Afganistane ir politinį sprendimą priimti porą sulaikytųjų iš Gvantanamo kalėjimo, kai ši įkalinimo vieta bus uždaryta.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min