TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Amžinąją ugnį kurstys „Dujotekana“?

Amžinoji ugnis
BFL/Sauliaus Žiūros nuotr. / Amžinoji ugnis
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Minint Antrojo pasaulinio karo pabaigos 65–ąsias metines didžiųjų Lietuvos miestų karių kapinėse vėl turėtų būti uždegta ir visus metus liepsnoti Amžinoji ugnis. Veteranai tikina, kad finansinę paramą jų sumanymui įgyvendinti žada Rusijos dujų tarpininkė „Dujotekana“.

Tuo, kad ugnis antihitlerinės koalicijos pusėje kovojusių ir žuvusių karių kapinėse degtų ištisus metus, rūpinasi Lietuvoje gyvenančių Antrojo pasaulinio karo dalyvių organizacija. Jos pirmininko Juliaus Deksnio teigimu, Vilniaus ir Klaipėdos savivaldybės jau davė tam sutikimą, šiuo metu tebelaukiama oficialių atsakymų iš Šiaulių bei Kauno.

Vilniuje ugnis degtų Antakalnio karių kapinėse, Kaune – Aukštuosiuose Šančiuose, Klaipėdoje – karių kapinėse Skulptūrų parke, Šiauliuose – miesto centre, netoli savivaldybės administracijos pastato. Iki nepriklausomybės atkūrimo minėtose vietose Amžinoji ugnis liepsnodavo ištisus metus. Ji buvo užgesinta, kai miestų savivaldybėms išlaidos už orą šildančias dujas tapo nepakeliama našta.

„Tenorime išreikšti savo pagarbą žuvusiesiems, tai jokia politika“, – LŽ tikino veteranų organizacijos pirmininkas J.Deksnys.

Pastaraisiais metais Amžinoji ugnis trumpam uždegama tik gegužės 9–ąją, prisimenant karo pabaigą, o Klaipėdoje – ir sausio 28–ąją, minint mūšių dėl Klaipėdos pabaigos ir miesto užėmimo metines.

Anot J.Deksnio, uždegti ugnį vėl bus leista su sąlyga, kad už minėtų vietų eksploataciją, apsaugą ir dujas sumokės pati organizacija.

„Mes tokių pinigų neturime, tačiau radome rėmėją, kuris pažadėjo skirti reikalingų lėšų, – LŽ sakė J.Deksnys. – Tai dujas į Lietuvą eksportuojanti bendrovė “Dujotekana„. Su jos vadovais aptarėme finansavimo klausimus ir gavome žodinį pritarimą šiam sumanymui paremti.“

„Dujotekanos“ atstovai LŽ pranešė, kad iš veteranų organizacijos oficialaus prašymo kol kas negauta, tačiau jei būtų gautas, būtų „labai rimtai apsvarstytas“.

Anot J.Deksnio, sutvarkyti Amžinosios ugnies ugniakurą viename mieste gali kainuoti nuo 3 tūkst. litų. „Klaipėdoje įranga tvarkinga, tereikia įrengti dujų skaitiklį. Šiauliuose anksčiau dujos aukurui buvo tiekiamos iš baliono, todėl šiame mieste investuoti reikėtų daugiau. Be to, nemažai kainuotų tų vietų apsauga nuo pasišildyti norinčių benamių ar vandalų, – vardijo J.Deksnys. – Kai tik gausiu visus tuos dokumentus, tada su “Dujotekanos„ vadovais kalbėsime apie konkrečias sumas.“

Vienoje minėtų vietų per metus būtų sudeginama apie 13 tūkst. kubinių metrų dujų. Tai kainuotų per 30 tūkst. litų.

Leidimą, kad degtų Amžinoji ugnis, Klaipėdos savivaldybė suteikė iki šių metų pabaigos. Anot J.Deksnio, baigiantis terminui bus prašoma leidimą pratęsti.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min