Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andriaus Kubiliaus statomas namas kelia aistras

Statomas Andriaus Kubiliaus namas
LNK nuotr. / Statomas Andriaus Kubiliaus namas
Šaltinis: 15min
0
A A

LNK laida „Paskutinė instancija“ antradienio vakarą gvildeno naujo Andriaus Kubiliaus namo klausimą.

Paaiškėjo, kad Andrius Kubilius, premjero Andriaus Kubiliaus sūnus, pasiėmė iš banko paskolą, kuriai papildomą garantą suteikė pats premjeras.

Sunkmečiu netoli Turniškių Kubilių šeima pradėjo statytis apytikriai 150 kv.m ploto namą. Jo sąmata, preliminariais skaičiavimais, – pusė milijono litų.

Pasak kaimynų, Kubilių namas pradėjo dygti šią vasarą. Tiesa, kaimynai teigia, kad Kubiliams pinigų davė premjero Andriaus Kubiliaus uošvė Elena Valerija Žaidienė, nes ji „turi pinigų“. A.Kubiliaus uošvės istorija jau buvo plačiai nušviesta žiniasklaidos: ji liko skolinga valstybei milijoną litų, kai teismas pripažino, kad Augustijonų vienuolyno pastatų komplekso registracija E.V.Žaidienės vadovaujamos Lietuvos katalikų mokytojų sąjungos vardu neteisėta. Teismas nusprendė, kad statiniai E.V.Žaidienės įkurtai sąjungai negalėjo būti perduoti (ir parduoti), kol nebuvo išspręstas nuosavybės grąžinimo religinei bendruomenei klausimas.

Tačiau, pasak Kubilių, tiesa kiek kitokia. Statybose dažnai besilankanti premjero žmona muzikantė Rasa Kubilienė atsisakė komentuoti sandorį su banku: „Net jeigu žinau, nesakysiu, nes tai yra banko reikalai.“ Tuo tarpu A.Kubilius jaunesnysis sakė, kad paskola nėra didelė, jis per mėnesį kol kas moka tik 85 litus, o namą žada pasistatyti už 400 000 litų.

Premjeras A.Kubilius teigė neturįs laiko domėtis šiomis statybomis, nes tai ne jo, o šeimos statybos. O paskolą paėmęs sūnus. „Stovėjo ten toks namukas, kuriame mano tėvas daug laiko praleido ir knygų parašė. Tai reikėjo tą vietą sutvarkyti. Prieš ketverius penkerius metus pradėjome“, – sakė premjeras LNK žurnalistei.

Vis dėlto premjeras garantavo sūnui paskolą, nes šis jau buvo pasiėmęs vieną paskolą butui. Ta proga Andrius ir Rasa Kubiliai dar ir savo butą Mildos gatvėje (Antakalnyje, Vilniuje) bankui įkeitė. Žodžiu, sunkmečio laikotarpiu, kai krinta nekilnojamo turto kainos, fantastiška paskola, netgi nežinant, kokią maržą ir palūkanas premjero sūnui pasiūlė bankas.

Ir dar viena detalė: A.Kubilius paskolą pasiėmė eurais, o ne litais.

Laidos „Paskutinė instancija“ kūrėjai pateikė kitą istoriją – kaip bankai elgiasi su paprastais žmonėmis. Panevėžiečių šeima, už savo namą tvarkingai mokėjusi įmokas, staiga sulaukė skambučio, kad turi už savo pinigus perkainoti turtą. Atsisakiusi sulaukė ir įspėjimo raštu: jei nežais pagal banko taisykles, turės iki nurodytos datos grąžinti likusią paskolą.

Pasak laidos kūrėjų kalbinto teisininko, bankas neturi teisės taip šokdinti klientų. Tačiau tokie atvejai Lietuvoje – masiniai.

Tuo tarpu laidos kūrėjai daro išvadą: po tokių atvejų paaiškėja, kodėl A.Kubiliaus Vyriausybė nekontroliuoja bankų savivalės. Ir kodėl vienaip skolinasi kubiliai, o kitomis sąlygomis – nekubiliai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 3 Namas Aistra Paskola
Parašykite atsiliepimą apie 15min