Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andriaus Kubilius kreipėsi į Loretą Graužinienę reikalaudamas informacijos apie Vyriausybės ir „Gazprom“ derybas

Andrius Kubilius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius kreipėsi į Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę dėl susidariusios situacijos Vyriausybei atsisakant pateikti informaciją apie Lietuvos Vyriausybės ir „Gazprom“ vykdytas derybas. Anot A.Kubiliaus, tai – jau ne pirmas atvejis, kai Vyriausybės vadovas ar ministrai, nepateikdami oficialiai prašomos informacijos, trukdo Seimo nariams atlikti jų pareigą – vykdyti parlamentinę Vyriausybės priežiūrą.

A.Kubilius L.Graužinienei pateikė visą sąrašą klausimų, atsakymų į kuriuos jis laukia.

Pirmasis – apie tai, kad jam, kaip Seimo nariui, trukdoma vykdyti savo įgaliojimus šiuo konkrečiu atveju prižiūrint Vyriausybės veiklą dėl Vyriausybės ir „Gazprom“ derybų ir kaip bus realizuojama Seimo Statute numatyta ministro pirmininko ir ministrų atsakomybė dėl šio trukdymo.

Taip pat klausiama, kokių veiksmų Seimo valdyba imsis reikalaujant iš Vyriausybės atsakymų.

Birželio 14 d., naudodamasis Seimo Statute apibrėžta Seimo nario teise, A.Kubilius raštu kreipėsi į ministrą pirmininką, energetikos ministrą, UAB „Lietuvos energija“ generalinį direktorių bei AB „Lietuvos dujos“ generalinį direktorių, prašydamas raštu pateikti visą su minėtu klausimu susijusią informaciją, kad galėtų tinkamai atlikti vykdomosios valdžios parlamentines priežiūros pareigas. Birželio 25 d. gautas premjeras atsakymas raštu, kad dėl įvairių priežasčių jokia prašoma informacija nebus pateikiama.

„Tokią Vyriausybės vadovo poziciją privalau traktuoti kaip šiurkštų mano, kaip Seimo nario, konstitucinių teisių pažeidimą trukdant man realizuoti konstitucinę Vyriausybės veiklos parlamentinės priežiūros atsakomybę. Seimo Statuto 17 straipsnio 1 dalis nustato, kad „asmenys ir pareigūnai, trukdantys Seimo nariui vykdyti savo įgaliojimus, /.../, atsako pagal įstatymus“, – tvirtina A.Kubilius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min