Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 19d. 14:28

Vytautas Landsbergis Seime apdovanotas medaliu „Už nuopelnus“

Rasa Juknevičienė ir Vytautas Landsbergis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Rasa Juknevičienė ir Vytautas Landsbergis

Penktadienį Seime aštuoniasdešimtmetį švenčiančiam pirmajam nepriklausomos Lietuvos vadovui, profesoriui Vytautui Landsbergiui buvo įteiktas Krašto apsaugos sistemos medalis civiliams „Už nuopelnus“.

„Šita erdvė yra labiausiai tinkama įteikti apdovanojimą, nes čia, šioje erdvėje, prasidėjo krašto apsauga. Man yra garbė įteikti medalį, nes koks dar civilis nepriklausomoje Lietuvoje gali būti labiau nusipelnęs krašto apsaugai? Profesorius yra ne tik moralinės Lietuvos kariuomenės, bet ir tikrosios kariuomenės kūrėjas“, – parlamento galerijoje įteikdama apdovanojimą sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

Penktadienį Seime buvo atidaryta V.Landsbergiui skirta fotografijų ir apdovanojimų paroda.

Pristatydamas šią parodą premjeras Andrius Kubilius kalbėjo, kad kaip įvairūs lūžiai iškelia savo lyderius, taip Lietuvos istorijos lūžis iškėlė V.Landsbergį.

„V.Landsbergis kūrė Lietuvos istoriją, todėl susirinkę į šios parodos atidarymą, mes susirinkome paminėti ne tik profesoriaus jubiliejų, bet ir paminėti visą epochą, visa reiškinį, kurį noriu pavadinti Landsbergio epocha. Į klausimą kas buvo ir kas yra V.Landsbergis, mano atsakymas paprastas: vyriausias Lietuvos pastatųjų 23 metų architektas“, – sakė premjeras.

Parodoje eksponuojamos svarbiausios atgimusios ir nepriklausomos Lietuvos valstybės kūrimo akimirkos, kuriomis išryškėjo Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Pirmininko V.Landsbergio veiklos rezultatai įtvirtinant Lietuvos valstybingumą: Lietuvos Sąjūdžio siekiai, Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo darbai kuriant ir ginant valstybę, Lietuvos nepriklausomybės įtvirtinimas tarptautinėje arenoje.

Parodą parengė Lietuvos Respublikos Seimo Komunikacijos departamento Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyrius. Fotografijos iš Lietuvos Respublikos Seimo, Lietuvos centrinio valstybės archyvų fondų, NATO multimedijos archyvo, Europos Parlamento garso ir vaizdo archyvo, Vytauto Landsbergio asmeninio archyvo

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min