Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Kubilius: 9 Seimo Teisės departamento teisininkai kreipėsi į teismus dėl sumažintų atlyginimų kompensavimo

Andrius Kubilius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius kreipėsi į Seimo Pirmininkę Loretą Graužinienę ir Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininką Julių Sabatauską, dėl Seimo Teisės departamento išvados, kad opozicijos projektai, kuriais siūloma dar metams atidėti atlyginimų padidinimą Seimo nariams, ministrams ir kitiems politikams, tariamai gali prieštarauti Konstitucinio Teismo (KT) suformuotai doktrinai dėl viešojo sektoriaus atlyginimų.

„Esame nustebinti tokių išvadų, kadangi, kaip žinote, mūsų pateikti įstatymų projektai numato tolesnį Seimo narių ir politikų atlyginimų įšaldymą, o KT nėra nagrinėjęs politikų atlyginimų sumažinimo problematikos. Taip pat norime atkreipti dėmesį į tai, kad 2013 m. lapkričio 7 d. Europos Žmogaus Teisių Teismas byloje „Savickas ir kiti prieš Lietuvą“ apibrėžė atlyginimų mažinimo proporcingumo sąvoką visiškai kitaip nei ją apibrėžia KT, formuluodamas viešojo sektoriaus atlyginimų mažinimo doktriną, – pažymi A. Kubilius. – Taip pat atkreipiame dėmesį į tai, kad, kaip buvo informuoti Seimo valdybos nariai, bent 9 Seimo Teisės departamento teisininkai yra kreipęsi į teismus dėl jų sumažintų atlyginimų kompensacijų, todėl jų formuluojamos išvados gali būti paveiktos ir jų asmeninio suinteresuotumo“.

Seimo opozicijos lyderis reikalauja skubos tvarka Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete svarstyti projektus ir nepritarti Seimo Teisės departamento išvadoms.

Pagal Seimo Statutą, kai Teisės departamentas paskelbia išvadą, kad teisės akto projektas galimai prieštarauja Konstitucijai, tokią išvadą visų pirma turi apsvarstyti Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

Primename, kad minėtus įstatymų projektus 2013 m. lapkričio 6 d. įregistravo Seimo narių grupė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min