Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 4d. 21:12

Andrius Kubilius Afganistane sulaukė pagyrų dėl Lietuvos specialiųjų pajėgų, lakūnų instruktorių

Lietuvos karys
kpt. Ainaro Jonaičio/PAG-12/KAM nuotr. / Lietuvos karys

Pirmadienį Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgas Kandaharo bazėje Afganistane aplankęs ministras pirmininkas Andrius Kubilius sako sulaukęs ypač gerų įvertinimų iš tarptautinių pajėgų ir amerikiečių karininkų.

„Visas vizito dienas, kiek bendravome su jungtinių pajėgų vadovybe, amerikiečių generolais, tai nuomonė apie Lietuvos specialiąsias pajėgas yra ypatinga“, – BNS Kandaharo bazėje sakė A.Kubilius.

Apie lietuvių karių veiklą neramiuose Afganistano pietuose Lietuvos Vyriausybės vadovas Kandahare pirmadienį kalbėjosi su NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Pietų regioninės vadavietės vadu generolu majoru James L.Terry.

„Specialiųjų pajėgų veiksmai ir veikla nėra plačiai anonsuojama, bet supratome, kad jie atlieka didžiulį darbą, būdami labai aukštos kvalifikacijos profesionalais. Tai, su kokia moraline nuostata jie dirba, sukėlė didžiulį pagarbos ir susižavėjimo jausmą“, – pridūrė ministras pirmininkas.

Afganistano pietuose dislokuotas specialiųjų operacijų eskadronas „Aitvaras“. Operacijas su Pakistanu besiribojančioje Zabulo provincijoje vykdo iki šimto Lietuvos karių.

Kandaharo bazėje įsikūrusius karius aplankiusi premjero vadovaujama delegacija buvo supažindinta su vykdoma veikla, delegacijos nariams pristatyta ekipuotė ir karinė technika.

Vyriausybės vadovas pirmadienį Kandahare taip pat aplankė Lietuvos lakūnus instruktorius, kurie moko afganus skraidyti rusiškais sraigtasparniais.

„Oro palaikymo grupės Lietuvos specialistai, mokantys skraidyti dar sovietiniais arba dabar Rusijoje gaminamais MI-17 sraigtasparniais, susilaukia didelių pagyros žodžių“, – kalbėjo A.Kubilius.

Lietuviai instruktoriai ypač vertinami dėl sraigtasparnių techninių savybių išmanymo ir rusų kalbos žinių.

Pirmadienio rytą, prieš atvykdamas į Afganistano pietuose esantį Kandaharą, premjeras Goro provincijos sostinėje Čagčarane dalyvavo ceremonijoje atidarant vietos ligoninės rekonstrukcijos darbų pradžią.

Į renginį taip pat atvyko paramą rekonstrukcijai skyrusios Graikijos ambasadorius Lietuvoje, Goro gubernatorius ir kiti vietos pareigūnai.

„Ligoninė, kurią matėme, palieka labai liūdną vaizdą. Lietuva Čagčarane su provincijos atkūrimo grupės veikla garantuoja saugumą visiems projektams Goro provincijoje, kuriuos finansuoja Japonija, JAV paramos fondai“, – kalbėjo A.Kubilius.

„Kai matai realų gyvenimą, tie projektai yra labai svarbūs vietos žmonėms. Jautėme ir matėme, kad Čagčarane žmonės džiaugiasi Lietuvos parama. Mes savo moralinę pareigą visiškai realizuojame“, – sakė ministras pirmininkas.

Šeštadienį į Afganistaną atvykęs premjeras A.Kubilius vizito metu Kabule susitiko su Afganistano prezidentu Hamidu Karzajumi, tarptautinių pajėgų ISAF vadu Davidu Petraeusu, apsilankė Goro provincijoje, susitiko su Goro gubernatoriumi.

Premjero A.Kubiliaus delegacijoje taip pat buvo krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris, užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius, Graikijos ambasadorius Lietuvoje Constantine Castambis, sausumos pajėgų vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas.

A.Kubilius į Lietuvą grįš antradienį. Pakeliui Azerbaidžano sostinėje Baku jį dar priims Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Alijevas ir ministras pirmininkas Arturas Rasizadė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min