Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Kubilius: daugiabučių renovaciją galėjome atlikti greičiau ir efektyviau

Andrius Kubilius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: BNS
0
A A

Premjeras Andrius Kubilius, paklaustas apie jo vadovaujamos Vyriausybės padarytas klaidas, mini daugiabučių renovaciją. Ministro pirmininko teigimu, ją buvo galima atlikti greičiau ir efektyviau.

„Sutinku, kad neišvengėme ir klystkelių, didesnių ar mažesnių klaidų. Jų padarėme ir dėl patirties stokos. Tačiau žvelgdamas į ketverius praėjusius metus ypač aštrių klaidų nematau. Galėčiau išskirti daugiabučių namų renovaciją“, – interviu dienraščiui „Lietuvos žinios“ sakė premjeras.

„Šią programą turėjome pradėti per krizę ir tai žmonėms sudarė papildomų sunkumų aktyviau į ją įsitraukti. Pamatę, kad iš pradžių pasiūlytas renovacijos modelis gyventojams nėra labai patrauklus, nes jiems patiems reikėjo apsispręsti dėl paskolos, tik šią vasarą patvirtinome naują tvarką, pagal kurią didelę dalį šio rūpesčio prisiims savivaldybės arba jų įmonės. Prie šio naujo modelio ėjome palyginti ilgai, todėl daugiabučių renovacijos srityje neturime tokių skaičių, kokius iš pradžių planavome. Manau, tai galėjome atlikti greičiau ir efektyviau“, – kalbėjo jis.

Gyvenimo realijų, anot dienraščio, neatitinkančios minimalios mėnesinės algos (MMA) A.Kubilius prie Vyriausybės klaidų nepriskyrė.

Gyvenimo realijų, anot dienraščio, neatitinkančios minimalios mėnesinės algos (MMA) A.Kubilius prie Vyriausybės klaidų nepriskyrė.

„MMA Lietuvoje nuolat išlieka ties 40 proc. vidutinio darbo užmokesčio riba. Paskutiniais socialdemokratų valdymo metais minimalus darbo užmokestis siekė 38 proc. vidutinio atlyginimo. Lietuvoje MMA santykis su vidutiniu darbo užmokesčiu atitinka ES vidurkį“, – kalbėjo jis.

„Akivaizdu, jog dabar kai kurių partijų deklaruojamos idėjos, kad MMA iškart gali pasiekti 1509 litus, yra populistinės. Bet kokie neatsargūs ketinimai įgyvendinti tokius pažadus gerokai padidintų nedarbą, sukeltų nestabilumo pavojų Lietuvos ekonomikai ir finansams“, – sakė premjeras.

Tuo metu savaitraščiui „Veidas“ A.Kubilius išvardijo daugiau valdančiųjų padarytų klaidų.

„Strigo projektai dėl darbo santykių lankstumo padidinimo, valstybinių įmonių netvarkos išgyvendinimo, nes koalicijoje nesugebėjome pasiekti sutarimo šiais klausimais“, – teigė jis.

Paklaustas, ar prie klaidų nepriskiria to, kad valdantieji nepadarė esminių viešojo sektoriaus struktūrinių reformų, premjeras atsakė: „Turiu pripažinti, kad kai kuriose srityse jos pasistūmėję toliau, kitur mažiau, bet tai, kad pavyko biudžeto deficitą sumažinti iki 3 proc, rodo, jog mūsų nuosekli politika davė rezultatą“.

Paklaustas apie svarbiausius Vyriausybės nuveiktus darbus, A.Kubilius tiek vienam, tiek kitam leidiniui išvardijo finansų stabilumo užtikrinimą, ekonomikos atsigavimą, energetinius projektus.

„Svarbiausi ir rezultatų davę darbai – šalies finansų stabilumo užtikrinimas, o tai buvo didžiausias iššūkis per pirmuosius porą darbo metų, taip pat ekonomikos atsigavimas, jos konkurencingumo stiprėjimas, inovatyvumo didėjimas. Tai paskatino eksporto augimą ir sparčiausią tarp ES valstybių ekonomikos augimą, pernai siekusį beveik 6 procentus“, – kalbėjo jis.

„Trečia, išvarėme sisteminių pertvarkų vagas energetikoje. Jos padėjo labai stiprius pamatus Lietuvos energetikos nepriklausomybei. Tai reiškia, kad mūsų šalies vartotojai artimiausioje perspektyvoje turės galimybę gauti pigiausius europietiškus energetinius išteklius ir paslaugas“, – tęsė A.Kubilius.

Jo teigimu, per ketverius metus Vyriausybė padarė tai, ką reikėjo padaryti: „Gal ir ne viską, ką planavome, bet padarėme tiek, kiek galėjome“.

Premjeras teigė nepagrįstą kritiką priimantis kaip natūralų dalyką.

„Kalbėdamas apie vertinimą Lietuvoje, negaliu sakyti, kad mane džiugina kartais nepagrįsta kritika. Tačiau kai kuriuos dalykus priimu kaip natūralius, suvokiu politizuotą jų kilmę ar vykdomomis reformomis nepatenkintų interesų grupių siekį kritiškai vertinti visus mūsų nuveiktus darbus. Mano vidinis vertinimo vardiklis – sąžinė“, – tikino ministras pirmininkas.

A.Kubilius sakė besitikintis, kad per Seimo rinkimus spalį rinkėjai įvertins Vyriausybės pasiekimus objektyviai.

„Bent jau aš į rinkimus žvelgiu tikėdamas, kad žmonės, nepaisydami propagandinio triukšmo, sugebės objektyviai vertinti tai, ką pasiekėme, ko nepasiekėme, ir tai, kas geriausiai garantuotų rezultatų davusios politikos tęstinumą“, – teigė jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min