Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Kubilius dėl riaušių kaltina kitus, tik ne save

Andrius Kubilius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Andrius Kubilius dėl įvykių savo tiesioginės kaltės nemato.
Šaltinis: 15min
0
A A

Premjeras Andrius Kubilius gailisi nesuvokęs, kaip greitai mitingai ir demonstracijos gali virsti riaušėmis.

Kaip riaušių priežastis A.Kubilius įvardina politinio revanšo siekius po nesėkmingų rinkimų, neatsakingą žiniasklaidos elgesį ir stambiųjų oligarchų, susijusių su energetika, paniškus veiksmus.

Pasak premjero, riaušės buvo skaudi pamoka ir Vyriausybei, ir mitinguotojams, ir opozicijai. Anot jo, yra informacijos, kad  riaušės nebuvo spontaniškos – akcija suplanuota, iš anksto ruoštasi gąsdinti, griauti ir laužyti. To įrodymas – išankstinis riaušininkų apsirūpinimas „Molotovo kokteiliais“.

Kasos aparatai – tik maisto produktams

A.Kubilius teigė, kad chuliganai ir riaušių kurstytojai bus nubausti, atsakomybė teksianti ir  organizatoriams. Premjeras net priminė panašius renginius kadaise organizavusią „Jedinstvo“.

Ragindamas nepasiduoti provokacijoms, A.Kubilius teigė, kad yra daug netiesos pranešimuose dėl kasos aparatų turguose. Esą kalbėta tik apie kovą su kontrabandiniais maisto produktais. Tad kasos aparatų bus reikalaujama tik iš maisto produktų perpardavėjų.

Tačiau esą dar nėra priimta jokių sprendimų, nuo kada bus privalu juos turėti.

Energetikos oligarchų veiksmai?

„Aš gailiuosi tik dėl to, kad  iš tiesų nebuvo suvokta, kiek greitai tokie mitingai ir demonstracijos gali virsti štai tokiomis chuliganiškomis riaušėmis“, – sakė premjeras.

Anot jo, riaušėmis galėjo būti suinteresuotos stambios oligarchų grupuotės, susijusios su energetika. Premjeras kaip vieną svarbiausių darbų įvardijo planuojamą tyrimą dėl bendrovės „Leo LT“ kūrimo skaidrumo.

Pats jis teigė dėl įvykių tiesioginės kaltės nematąs. „Manau, pasielgėme labai teisingai, paprašydami mitinguotojų savo pageidavimus įteikti valstybės pareigūnams. Nėra išmintinga esant tokiom nuotaikoms eiti bendrauti su žmonėmis, nes tai tik paskatintų neigiamas emocijas“, – įsitikinęs A.Kubilius.

Paklaustas, ar ir toliau mano, kad už riaušes atsakingas „Fronto“ lyderis Algirdas Paleckis, A.Kubilius sakė: „Jis ten dalyvavo pasiruošęs, su megafonu ir būtent jis atvedė žmones prie Seimo antrųjų rūmų.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min