Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Kubilius dėl šildymo kainų besipiktinantiems socialdemokratams: jūs irgi esate valdantieji Vilniuje

Andrius Kubilius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Premjeras Andrius Kubilius ketvirtadienį vykusioje Vyriausybės valandoje sulaukė priekaištų iš Socialdemokratų pirmininko Algirdo Butkevičiaus dėl nepaaiškinamai didelių sąskaitų už šildymą Vilniaus mieste. Atsakydamas į opozicijos atstovo klausimą premjeras A.Butkevičiui priminė, kad dėl tokių stebėtinai aukštų sąskaitų kalti ir socialdemokratų lyderio kolegos Vilniaus savivaldybėje.

„Kažkas yra negerai su šilumos ūkiu ir, turiu pastebėti, su Vilniaus atsakingais politikais, kurie turi prižiūrėti Vilniaus šilumos ūkį. Turiu pastebėti, kad šiandieninėje Vilniaus savivaldybės koalicijoje su garsiu judėjimu „Taip“ ir jo lyderiu A.Zuoku, yra ir gerbiami socialdemokratai“, – sakė A.Kubilius.

Jis paragino pačius socialdemokratus šiuos klausimus kelti Vilniaus savivaldybės koalicijos viduje, o ne klausti premjero.

„Tai aš raginčiau kelti savivaldybės atsakomybės klausimą, nes jeigu savivaldybė ir jos vadovai taip nekreips dėmesio į žmonių reikalus ir taip neprižiūrės jų atsakomybei tenkančio šilumos ūkio, o rūpinsis graikų salom, krepšinio klubais ir važinėjimu tankais pagrindinėmis gatvėmis, tai mes negalėsime su tuo taikstytis“, – pridūrė premjeras.

Anot jo, tokias šilumos sąskaitas, kokias šilumininkai pateikė vilniečiams, galima suprasti nebent juokaujant.

„Aš kaip vilnietis, gimęs ir augęs Vilniuje, iš tikrųjų esu nustebęs. Bandau irgi pasitikrinti visus termometrus, ar kartais neįvykusi čia kokia anomalija, nes arba turėtume juokaudami sakyti, kad skirtingai nei visoje Lietuvoje, Vilniuje lapkritis buvo žymiai šaltesnis ir mes to tik nepajutome vaikščiodami po kiemą, arba problemos yra kitur“, – kalbėjo A.Kubilius.

Jis priminė, kad trečiadienį Energetikos ministerija kreipėsi į centralizuotai šilumą tiekiančią įmonę „Vilniaus energija“, reikalaudama pasiaiškinti, kodėl lapkritį sostinės gyventojai sunaudojo apie 17 proc. daugiau šilumos nei prieš metus, nors šiemet lapkritis buvo šiltesnis.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, vidutinė 2011 metų lapkričio mėnesio temperatūra buvo 3,9 laipsnio šilumos – 0,4 laipsnio aukštesnė negu pernai lapkritį (3,5 laipsnio šilumos).

Oficialiais šilumos tiekėjų duomenimis, kiti didieji Lietuvos miestai šilumos suvartojo mažiau. Šių metų lapkritį, palyginti su pernykščiu lapkričiu, Kaune šilumos suvartojimas sumažėjo 4 proc., Klaipėdoje – 11 proc., Panevėžyje – 2 proc., o Šiauliuose šilumos suvartota 14 proc. mažiau.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min