Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 sausio 11d. 12:00

Andrius Kubilius: dialogas su Rusija net ir opia praeities tema privalo tęstis

Premjeras Andrius Kubilius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Premjeras Andrius Kubilius.
2011 sausio 11 d. ministras pirmininkas Andrius Kubilius priėmė Rusijos ambasadorių Lietuvoje Vladimirą Čchikvadzę. Susitikimo metu aptarti dvišaliai Lietuvos–Rusijos santykiai, kalbėta ir istorinėmis temomis, teigiama ministro pirmininko tarnybos pranešime spaudai.

Premjeras prisiminė savo susitikimą bei atvirą diskusiją su Rusijos premjeru Vladimiru Putinu paskutiniojo apsilankymo Maskvoje metu praėjusiųjų metų pavasarį. Tuomet abu premjerai sutarė kurti pasitikėjimo forumus, kuriuose būtų galima atvirai diskutuoti sudėtingais ir opiais istoriniais klausimais, kol pasiekiamas abi puses tenkinantis sprendimas.

Lietuvos Vyriausybės vadovas A.Kubilius ne kartą yra viešai pažymėjęs, kad jis sveikina pačios Rusijos teigiamą dinamiką istorinės atminties ir istorinio teisingumo prasme. Pasak A.Kubiliaus, Rusijos Dūmos pareiškimas, smerkiantis stalinizmo nusikaltimus Katynėje, yra labai reikšmingas dokumentas. „Sovietinis režimas – labai skaudus visoms Baltijos valstybėms. Esu tikras, kad visi stalininiai-sovietiniai nusikaltimai, nepriklausomai nuo to, ar jie buvo įvykdyti 1941-aisiais, ar 1991-ųjų sausio 13-ąją, iš esmės bus pasmerkti Europos susitaikymo dvasioje“, – yra sakęs premjeras A.Kubilius.

Ministras pirmininkas taip pat teigė, kad šie metai, kai prieš 20 metų Lietuva ir Rusija iš naujo pripažino viena kitos suverenitetą ir atkūrė diplomatinius santykius, gali tapti geru atspirties tašku, atveriančiu naujas dvišalio dialogo galimybes. „Sausio 13-osios 20-mečio minėjimas yra tinkama proga šiandieninei Rusijos vadovybei žengti svarbų žingsnį, atveriantį naujas galimybes mūsų tautų atviram, geranoriškam pokalbiui ir apie tuos skaudžius įvykius“, – pažymėjo premjeras. Taip pat A.Kubilius priminė ambasadoriui ir savo laišką Rusijos premjerui V.Putinui, išsiųstą pernai lapkričio mėnesio pabaigoje. Laiške premjeras A.Kubilius siūlė skirti įgaliotą asmenį, kuris Rusijos Vyriausybės vardu dalyvautų dialoge dėl tragiškų Sausio 13-osios, taip suteikiant geranorišką postūmį priimant sprendimus šiais sudėtingais klausimais.

„Permainų laikotarpis 1991-aisiais taip pat pažymėtas ir sausio tragedija Lietuvoje bei dramatiškais rugpjūčio įvykiais Rusijoje. Tuometinės SSR Sąjungos ginkluotųjų pajėgų veiksmai 1991 metų sausio 13 dieną Vilniuje paliko mums dešimtis našlių ir našlaičių. 2011 metų sausio 13-ąją Lietuvoje iškilmingai minėsime tų tragiškų įvykių dvidešimtmetį. Jūsų asmeninis jautrumas, kurį parodėte stalinizmo aukų atžvilgiu šiais metais Katynėje kartu su Lenkijos premjeru, teikia vilties, kad Jūsų vadovaujama Vyriausybė žengs geros valios žingsnį mano paminėtų įvykių ir žmonių Lietuvoje pusėn, spęsdama žmogiškos atjautos ir atitinkamos kompensacijos klausimus“, – buvo rašoma Lietuvos Vyriausybės vadovo laiške Rusijos premjerui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

03:45
36:33
02:43

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min