Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 15d. 22:04

Andrius Kubilius: esame tvirtas stuburas ir švarios rankos

Andrius Kubilius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Andrius Kubilius

„Kas mes iš tiesų esame? Pažiūrėjau į užrašą ant partijos Moterų bendruomenės narių kortelių ir pagalvojau: esame karštos širdys, šaltas protas, tvirtas stuburas ir švarios rankos“, – taip šeštadienį susirinkusius į Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Vilniaus sueigos sąskrydį sveikino premjeras Andrius Kubilius.

Moterų bendruomenės pirmininkė Vilija Aleknaitė-Abramikienė partijos pirmininkui moterų vardu įteikė virtuvinę prijuostę. „Biudžeto tvirtinimas, tai tarsi sriubos virimas, – kreipdamasi į A.Kubilių sakė politikė. – Tik nepersūdykite.“

Atsakydamas į bendrapartietės palinkėjimą, premjeras kalbėjo, kad jam nerimą „šiek tiek kelia“ tai, kad dažniausiai virėjas, išviręs sriubą, ją išdalina, pats likdamas be nieko.

Ragino mąstyti apie ateitį

Į susirinkusiuosius kreipėsi ir europarlamentaras prof. Vytautas Landsbergis, ragindamas visus pirmiausiai mąstyti apie tai, ką dar galima spėti padaryti.

Tada mąstėme: jei mums duoda tik savaitė, ką mes per ją galime padaryti, kol ateis ir nušluos?

„Tai gražios organizacijos laikinas susirinkimas. Kodėl? Todėl, kad visi mes kada nors susirinksime kitame susirinkime, kurį Marcelijus Martinaitis yra pavadinęs „visuotiniu narių susirinkimu“, – kalbėjo profesorius. – Čia laikinai liks jaunesnė karta, kuri irgi pasens, atlikusi savo darbus, užauginusi naują kartą.“

Pasak V.Landsbergio, didysis visuotinis susirinkimas šiek tiek įpareigoja mąstyti apie tai, „ką mes turime padaryti dar iki to visuotinio susirinkimo“. „Tai bus atskaitomybės ir atsakomybės susirinkimas. O ką tu padarei būdamas laikiname susirinkime, prieš ateidamas į visuotinį?“, – kalbėjo europarlamentaras.

Pabrėžęs, kad supėta atlikti nemažai gražių dalykų, tarp kurių – iš pavergtos kolonijos sukurti valstybę, įvesti „šiokią tokią demokratiją, kuri vis dėlto dar ne visai suvaryta į ragą, kaip kad kitur“. „Bet reikia žiūrėti ir į tai, kaip mes išnaudosime esamą laiką“, – akcentavo profesorius.

V.Landsbergis sakė, kad toks mąstymas buvo ypač aktualus po Kovo 11-osios. „Tada mąstėme: jei mums duoda tik savaitė, ką mes per ją galime padaryti, kol ateis ir nušluos? Šis mąstymas turi tęstis: ką mes dar galime padaryti? Kol atsitiks nežinia kas. Gali griūti Europa. Gali griūti Rusija. O griūdama gali sukelti karą. Gali pajudėti Kinija. Pasaulis dabar labai neprognozuojamas. Bet tame neprognozuojamame pasaulyje turi būti kai kas prognozuojamo. Mes turime būti prognozuojami“, – ragino europarlamentaras.

Įspėjo apie audras

Savo ruožtu TS-LKD Vilniaus sueigos pirmininkas, parlamentaras Mantas Adomėnas bendrapartiečius įspėjo apie politinį sezoną, kuriame „audros bus dar stipresnės, nei prieš tai krėtusios mūsų valstybę ir jos laivą“.

„Vis dažniau telkiasi nerimo debesys. Telkiasi grėsmių ir pavojų debesys. Jie ateina iš visų pusių – iš nuolat mus Seime spaudžiančios, mėginančios žingsnis po žingsnio nustumti nuo pasiektų laimėjimų vadinamosios opozicijos, jos ateina iš vidaus visuomenės, kuri pavargsta, nusivilia ir kuriai pritrūksta tikėjimo, – kalbėjo politikas. – Turime būti tas raugas, kuris suteikia tikėjimo. Todėl kai yra nelengva, prisimenu vieno kinų karo stratego žodžius: kai kariuomenė susvyruoja, reikia išskleisti daugiau vėliavų ir garsiai mušti būgnais. Tai čia mes susirinkome garsiai mušti būgnus, parodyti, kad esame jėga ir mes kartu, mes vieningi.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min