Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 25d. 15:23

Andrius Kubilius: Europos kairieji ir liberalai stumia Rytų Europą į globėjišką Vladimiro Putino glėbį

Andrius Kubilius
TS-LKD nuotr. / Andrius Kubilius

TS-LKD partijos pirmininkas Andrius Kubilius šeštadienį pabrėžė rinkimų į Europos Parlamentą svarbą. Pasak jo, būtina paaiškinti Europos kairiųjų ir liberalių pažiūrų politikams, kad jie verčia Europą atsisakyti krikščioniškųjų vertybių, stumia Centrinę ir Rytų Europą į globėjišką Rusijos prezidento Vladimiro Putino glėbį.


„Nes dabar jau Putinas skelbiasi didžiausiu krikščioniškųjų vertybių gynėju Europoje, ir Europos ultradešinieji , pradedant nuo M. Le Pen jau išsirikiavę Kremliuje, džiaugiasi tokia sielos draugyste“, – šeštadienį TS-LKD partijos tarybos posėdžio pradžioje sakė A.Kubilius.

Žemiau pateikiame visą konservatorių lyderio kalbą.

Ukrainoje sprendžiasi ne tik Ukrainos likimas. Ukrainoje matome Rusijos imperijos, kuri pradėjo griūti 1990-ais metais pabaigą. Ir ta pabaiga neišvengiamai ateis, nes toks yra istorijos dėsnis. Maidano žmonės eina su istorijos ateitimi, V. Putinas ir V. Janukovyčius yra beviltiškai įsikibę į istorijos praeitį. Iš to beviltiškumo yra pavojingi, tačiau vis tiek istorijos rato atgal negalės pasukti. Gali tik su krauju pristabdyti jo riedėjimą į priekį.

Kuo mes galime padėti mūsų broliams Ukrainoje? Solidarumas labai svarbu. Šiandien Kazimieras Starkevičius yra Kijeve. Prašiau, kad perduotų nuo mūsų rankų šilumą, kurią jautėme čia, būdami kartu Ukrainos žmonių palaikymo akcijoje. V. Klyčko pakvietė ir aš pirmadienį važiuoju dalyvauti pokalbiuose su valdžia.

Bet dar labai svarbus – ES ir JAV efektyvus veikimas – viešas ir tylus, padedant susitarti ir aiškiai parodant V. Janukovyčiui, jo sūnui – oligarchui ir kitiems oligarchams, kas laukia jų turtų, jeigu ir toliau bus liejamas kraujas. Mes, būdami ES nariai ir JAV sąjungininkai, turime iš jų išreikalauti žymiai aktyvesnės pozicijos iš V. Janukovyčiaus, reikalaujant vieno – tokių krizių vienintelis efektyvus sprendimas – neatidėliotini rinkimai.

Europa ir Europos Parlamento rinkimai

Šiandien mes sudarysime mūsų kandidatų į Europos Parlamentą sąrašą. Keletas žodžių apie Europą. Šiais metais švęsime savo narystės ES ir NATO dešimtmetį. Stebuklas, kad mums pavyko to pasiekti, ypač kai matome Ukrainos problemas. Stebuklas, ką mums per tuos dešimt metų pavyko pasiekti. Ko norime toliau – europietiškos gerovės čia, Lietuvoje, gerovės visiems, ne tik išrinktiesiems, geopolitinės gilios mūsų infrastruktūros integracijos į ES infrastruktūras, kad būtume apsaugoti nuo neprognozuojamos Rusijos. Mūsų kelias namo, įveikiant 50 metų okupacijos lemtą atsilikimą, ne tik ekonomikoje, bet ir mūsų gyvenimo ir mąstymo kultūroje, tas kelias dar bus ilgas. Ir vienintelė galimybė jį sparčiau įveikti – įsitvėrus už stygos, kuri jau riša mus prie Europos, sparčiau save link jos traukti. 

Ne viskas mus Europoje džiugina. Turime ir tokių dalykų, kur norime save nuo Europos madų apsaugoti – visų pirma, šeimos reikaluose. Turime paprotinti Europos kairiuosius ir liberalus, kad šie, stumdami Europą link krikščioniškųjų vertybių atsisakymo, kartu stumia Centrinę ir Rytų Europą į Putino globėjiškai išskėstą glėbį, bent jau mentalinį. Nes dabar jau Putinas skelbiasi didžiausiu krikščioniškųjų vertybių gynėju Europoje, ir Europos ultradešinieji , pradedant nuo M. Le Pen jau išsirikiavę Kremliuje, džiaugiasi tokia sielos draugyste.

Taigi turime ką veikti Europoje, bet turime suvokti, jog ES mums yra istorinis stebuklas, ir turime tuo stebuklu gebėti džiaugtis, o tas problemas, kurias Europoje norime spręsti, neturime piešti apokaliptinėmis spalvomis. Nes tą daro Putinas su savo „minkštąja galia“, bandydamas visoje Europoje pasėti nusivylimo ir nepasitikėjimo vakarietišku pasirinkimu sėklą.

Mūsų kandidatų sąrašas yra stiprus ir tinkamas tokiam darbui. Jis yra skaidrus, be jokios žmonių apgavystės – nėra vienmandatininkų ar merų. Tuo skiriamės visu pirma nuo socialdemokratų, kurių sąraše ir būsimieji Prezidentai, ir ministrai, ir vienmandatininkai. 

Mūsų sąraše – gera kombinacija ir patyrusių, ir jaunų, ir visi profesionaliai gerai pasiruošę būsimam darbui. Kaip nesureitinguosime – sąrašas bus stiprus. Žinau, kad reitinguojant tariamasi tarpusavyje ir konkuruojama, kartais užmirštant vieną pagrindinį dalyką – sąrašas turi buti patrauklus ne tik bendražygiams Taryboje, bet ir patrauklus mūsų rinkėjams bei tiems, kuriuos norime per rinkimus pritraukti, ir kurie nori matyti profesionalumo ir patirties, ir jaunos energijos sveiką mišinį.

Prezidento rinkimai

Kalbant apie Prezidento rinkimus – mes ir liberalai esame už tai, kad Lietuvai ir toliau vadovautų asmuo, savo veikla įrodęs, kad yra tinkamas tokiam darbui ir dėl to pelnęs ir didelį tarptautinį pripažinimą, asmuo, kuris svarstomas net kaip potencialus būsimas Europos lyderis. Tuo tarpu kitų visų programa turi vienintelį punktą – visi prieš D. Grybauskaitę. Kremlius sako tą patį. 

Pasirinkimas yra paprastas. Argumentai „už“ – taip pat paprasti, – mes dirbome kartu, ne su viskuo sutikome, bet esminiais strateginiais klausimais įveikiant krizę, pertvarkant energetiką, užsienio politikoje, apsaugant Lietuvą nuo neskaidrių, populistinių politinių jėgų,  mes dirbome kartu. Todėl esame įsitikinę, kad nėra prasmės ieškoti kito prezidento.  Argumentų „prieš“ bus daug ir įvairių – nuo tariamų biografijos dėmių iki pasisveikinimo su L.Graužiniene problemų, bet už to slypės vienintelis programinis punktas – Lietuvai nereikia tokio kieto prezidento, kuris taip tvirtai stovėtų Lietuvos svarbiausiu strateginių sprendimų pusėje. 

Žemės referendumas

Viskas pasakyta mūsų pareiškimo projekte – dar daugiau, po vakarykščio KT išaiškinimo turime aiškiai pasakyti, kad referendumui pateikiama Konstitucijos pataisa dėl žemės nepardavimo ES piliečiams referendume gali būti svarstoma tik kartu su kita Konstitucijos pataisa, kurioje būtų pasakyta, kad mes išstojame iš ES. Tai, kad žmonės nusivylė šios valdžios neveiklumu tvarkant žemės reikalus ir suklaidinti populistų bei stambiųjų žemvaldžių ėmėsi tokios iniciatyvos organizuoti tokį nevykusį referendumą, yra visų pirma šiandieninės valdžios neveiklumo pasekmė.

Euras, MMA, pensijos ir atlyginimai

Mes esame už eurą. Mūsų ryžtingi pareiškimai lėmė tai, kad ir opozicija baigė savo bruzdėjimus prieš. Lietuva šiandien vykdo Mastrichto kriterijus dėka to, kad mums pavyko efektyviai suvaldyti krizę. Euro įvedimas Lietuvai reikalingas ir ekonomiškai, ir geopolitiškai. 

Mes ir toliau remsime euro įvedimą, tačiau valdžia neturi daryti klaidų. Kaip padarė su žeme, arba kaip padarė su kreipimusi į KT, kai gelbėdami R. Paksui reikalingas pataisas, paklausė, ar nebuvo padaryta klaidų 2005 metais priimant Konstitucijos pataisas, kurios buvo reikalingos euro įvedimui. Po penktadienio KT išaiškinimo šių pataisų nebeliko, KT aiškina, kad tai nesudarys problemų euro įvedimui, tačiau nenustebsiu, jei netrukus paaiškės, kad tai yra kliūtis.
Matome ir tai, kaip valdžios partijos bando išnaudoti euro įvedimą, siekdamos demonstruoti savo tariamą jautrumą „paprastu“ žmogumi – MMA ir pensijų kompensavimu, siedami tai su euro įvedimu. Bet po šiuo tariamu susirūpinimu visų pirma slypi noras paslėpti gėdingą faktą, kad valdžia pirmiausiai godžiai pasirūpino savimi ir savo algomis. Jeigu Seime nebūtų elgęsi taip savanaudiškai ir būtų nubalsavę už mūsų teikiamus projektus ir valdžios algos būtų taip nedidėję, tai būtų likę pora šimtų milijonų litų, kuriuos būtų buvę galima racionaliai skirti MMA ar pensijų kompensavimui.

Taigi esame didelių sprendimų ir aiškios Lietuvos vakarietiškos krypties varikliai, net ir tada, kai esame opozicijoje, kai valdžios pagrindiniu bruožu vis labiau tampa stagnacija, valstybinės atsakomybės stoka ir intelektualinis nepajėgumas. Tai mus kviečia dar didesnei atsakomybei, dar labiau sutelktam darbui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gyvenimas

Vulvos vėžiu serganti mokytoja gyvena tik viltimi: po dviejų mėnesių jos dukros gali likti našlaitės

Gyvenimas

Nėščiųjų akis fotografuojanti Vaida: pagimdžiusios moters žvilgsnyje atsiveria gelmė

Vardai

Tarptautine afera apkaltintas šokėjas Andrius Kandelis neteko licencijos: prasideda teismai

Kultūra

Skulptorius V.Kančiauskas Druskininkų savivaldybę kaltina nuplagijavus miesto ženklą

Interviu Kultūra

Fotografė Gabrielė Vingraitė: apie kitokias erdves ir iš vienatvės gimusį projektą

Sportas

Teismo nuosprendžio laukiantis C.McGregoras išsisuks atlikdamas viešuosius darbus?

Aktualu

Anglijos juvelyrinę parduotuvę su žaisliniais ginklais apiplėšę lietuviai pripažinti kaltais

Aktualu

Kauno rajone nukritus lėktuvui nukentėjo juo skridę lietuvis ir anglas

Verslas

Nesutaria dėl kaimo turizmo sodybų: vis dar populiaru ar jau atgyvena?

15min iš Argentinos Aktualu

Užrašai iš Lietuvos Argentinoje (III): Maironio poeziją mėgstančios močiutės Anos nostalgija Lietuvai

Kultūra

15min rekomenduoja: kokių renginių nepraleisti kitą savaitę?

Gazas

Beprotiška, chaotiška „Formulė 1“ Vokietijoje: S.Vettelis paslydo ant lietaus lašo, L.Hamiltonas sukūrė stebuklą

Vardai

Lauros ir Šarūno Mazalų dukrą pakrikštijo kunigas A.Toliatas: šventas vardas – prosenelės garbei

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyviai iš Skuodo: „Šį grožį sukūrė mokiniai ir mokytojai“

Pasaulis kišenėje

Nešventos Šventosios paslaptys: švedų išdavystė, kontrabanda ir „šis bei tas“

Sportas

Sporto psichologija ir ne tik: patarimai, padėsiantys siekti pergalių ir tikslų

Vardai

Karolina Meschino vėl džiaugiasi meile: nauja jos simpatija – reperis Remigijus

Verslas

„Toblerone“ vėl bus įprastos formos, bet kaina gali augti  200 proc.

Maistas

Prancūzijos virėjų mokytojas: gerbkime produktą ir būkime paprasti

24sek

G.Popovičius apie permainas „Spurs“ komandoje: „Negalėčiau būti labiau patenkintas“

Naujienos

Gyvenimas

Vulvos vėžiu serganti mokytoja gyvena tik viltimi: po dviejų mėnesių jos dukros gali likti našlaitės

Gyvenimas

Nėščiųjų akis fotografuojanti Vaida: pagimdžiusios moters žvilgsnyje atsiveria gelmė

Vardai

Tarptautine afera apkaltintas šokėjas Andrius Kandelis neteko licencijos: prasideda teismai

Kultūra

Skulptorius V.Kančiauskas Druskininkų savivaldybę kaltina nuplagijavus miesto ženklą

Interviu Kultūra

Fotografė Gabrielė Vingraitė: apie kitokias erdves ir iš vienatvės gimusį projektą

Sportas

Teismo nuosprendžio laukiantis C.McGregoras išsisuks atlikdamas viešuosius darbus?

Aktualu

Anglijos juvelyrinę parduotuvę su žaisliniais ginklais apiplėšę lietuviai pripažinti kaltais

Aktualu

Kauno rajone nukritus lėktuvui nukentėjo juo skridę lietuvis ir anglas

Verslas

Nesutaria dėl kaimo turizmo sodybų: vis dar populiaru ar jau atgyvena?

15min iš Argentinos Aktualu

Užrašai iš Lietuvos Argentinoje (III): Maironio poeziją mėgstančios močiutės Anos nostalgija Lietuvai

Kultūra

15min rekomenduoja: kokių renginių nepraleisti kitą savaitę?

Gazas

Beprotiška, chaotiška „Formulė 1“ Vokietijoje: S.Vettelis paslydo ant lietaus lašo, L.Hamiltonas sukūrė stebuklą

Vardai

Lauros ir Šarūno Mazalų dukrą pakrikštijo kunigas A.Toliatas: šventas vardas – prosenelės garbei

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyviai iš Skuodo: „Šį grožį sukūrė mokiniai ir mokytojai“

Pasaulis kišenėje

Nešventos Šventosios paslaptys: švedų išdavystė, kontrabanda ir „šis bei tas“

Sportas

Sporto psichologija ir ne tik: patarimai, padėsiantys siekti pergalių ir tikslų

Vardai

Karolina Meschino vėl džiaugiasi meile: nauja jos simpatija – reperis Remigijus

Verslas

„Toblerone“ vėl bus įprastos formos, bet kaina gali augti  200 proc.

Maistas

Prancūzijos virėjų mokytojas: gerbkime produktą ir būkime paprasti

24sek

G.Popovičius apie permainas „Spurs“ komandoje: „Negalėčiau būti labiau patenkintas“

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie 15min