Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 3d. 13:38

Andrius Kubilius: Gedimino Černiausko veiksmus turėtų įvertinti prokurorai

Andrius Kubilius
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Andrius Kubilius

Nors sveikatos apsaugos viceministras socialdemokratas Gediminas Černiauskas pasitraukė iš pareigų, jo veiksmus turėtų įvertinti ir prokurorai, teigia Seimo opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius.

„Prokurorai savo ruožtu galėtų prisiminti, kaip jie tyrė slaptus įrašus, kuriuose buvo fiksuotas buvusio Vilniaus miesto mero (Viliaus – BNS) Navicko aštrus pokalbis su savivaldybės kontrolieriumi (Šarūnu – BNS) Skuču ir kaip dėl to kėlė teisinės atsakomybės klausimą. Galėtų prokurorai atsakyti, kuo viceministro G.Černiausko pokalbio įrašai skiriasi nuo anksčiau tirtų“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Seime teigė A.Kubilius.

Konservatorius V.Navickas buvo teisiamas po to, kai 2010 metų rugsėjį buvo paskelbtas slapta darytas įrašas, kuriame girdėti, kaip tuometinis Vilniaus miesto meras tuometinį savivaldybės kontrolierių Š.Skučą ragino priimti Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams palankius sprendimus. Šiuose įrašuose V.Navickas teigė, kad valdančiajai partijai naudingus patikrinimus reikia atlikti per tris dienas, o nenaudingus – per trejus metus.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vilius Navickas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vilius Navickas

Įrašuose V.Navickas teigė, kad valdančiajai partijai naudingus patikrinimus reikia atlikti per tris dienas, o nenaudingus – per trejus metus.

A.Kubilius pirmadienį priminė, kad opozicija yra iškvietusi premjerą į Seimą paaiškinti, ar jis iš tiesų, kaip slapta įrašytame pokalbyje tvirtina G.Černiauskas, davė nurodymą, jog Sveikatos apsaugos ministerijos rengtą konkursą laimėtų socialdemokratė Vilija Vertelienė.

„Be abejo, kad ir premjeras, ir buvęs dabar jau viceministras G.Černiauskas garsiai neigs bet kokių tokių skambučių buvimą, tačiau vis dėlto būtų valstybiška, na, jeigu ne prokuratūra, tai bent jau patys socialdemokratai visų pirma atliktų sąžiningą vidinį tyrimą ir atsakytų į natūralius klausimus, kurie kyla pasiklausius tokių įrašų. Ir svarbiausias klausimas yra toks – ar socialdemokratai neperima savo koalicijos partnerių prastos patirties kaip nesąžinigai naudotis rinkėjų suteiktu mandatu savo naudai“, – kalbėjo A.Kubilius.

Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Gediminas Černiauskas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Gediminas Černiauskas

Prieš savaitę Žinių radijas paskelbė garso įrašą, kuriame girdėti, kaip G.Černiauskas piktinasi konkurso į Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos vadovo postą komisijos narių sprendimu didesnį balą skirti konkursą laimėjusiai sveikatos apsaugos ministrės patarėjai Norai Ribokienei. Įraše jis leidžia suprasti, jog turėjo būti pasirinktas kitas kandidatas – socialdemokratė V.Vertelienė, to esą pageidavo premjeras Algirdas Butkevičius. G.Černiauskas taip pat N.Ribokienę vadino necenzūriniais žodžiais.

Įraše jis leidžia suprasti, jog turėjo būti pasirinktas kitas kandidatas – socialdemokratė V.Vertelienė, to esą pageidavo premjeras Algirdas Butkevičius.

Be to, praėjusią savaitę Seimo narė konservatorė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl galimo G.Černiausko viešųjų ir privačių interesų supainiojimo paaiškėjus, kad įmonei „Sveikatos ekonomikos centras“, kurios vienas akcininkų yra G. Černiauskas, šių metų birželį buvo skirta 1,442 mln. litų parama. Finansavimo skyrimo laikotarpiu šioje bendrovėje esą dirbo ir viceministro žmona.

Įsakymą dėl paramos skyrimo tuometinis sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis pasirašė vadovaudamasis būtent G. Černiausko pirmininkaujamos komisijos rekomendacine išvada.

Paaiškėjus šiai informacijai, G.Černiauskas atsistatydino.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min