Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 5d. 11:42 , atnaujinta: 2014 balandžio 5d. 13:49

Andrius Kubilius: kartais Lietuvoje nebeaišku, kas valdžioje, o kas – opozicijoje

Andrius Kubilius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Andrius Kubilius

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Andrius Kubilius šeštadienį partijos tarybos posėdyje tikino, kad net ir aukodami reitingus dabar konservatoriai nėra tikra opozicija – populistiškai nešūkauja ir nesivaiko reitingų. Dėl to, pasak jo, kartais Lietuvoje aju sunku suprasti, kas yra valdžioje, o kas – opozicijoje.

„Mums tenka atsakingos opozicijos vaidmuo. Remti teisingus valdžios sprendimus ir versti tokius sprendimus daryti. Kartais tai veda prie sunkiai suvokiamos situacijos, kai balsuojant Seime pasidaro nebeaišku, kas yra valdzioje, o kas – opozicijoje“, – teigė A.Kubilius.

TS-LKD pirmininkas tikino, kad tik konservatorių dėka valdantiesiems pavyksta priimti sprendimus už eurą ir prieš populistinį žemės referendumą.

Taip pat jis pasigyrė, kad, nors ir būdami opozicijoje, būtent konservatoriai parengė partijų susitarimą dėl gynybos finansavimo. Tuo pačiu, jis pabrėžė, į jį konseravtoriai įrašė ir įsipareigojimą statyti Visagino atominę elektrinę.

Kartais tai veda prie sunkiai suvokiamos situacijos, kai balsuojant Seime pasidaro nebeaišku, kas yra valdzioje, o kas – opozicijoje, – sakė A.Kubilius.

Praranda malonumą pašūkauti

Jis pripažino, kad kartais dėl tokio artimo bendradarbiavimo su valdančiaisiai TS-LKD partija praranda reitingo balų, tačiau tikino, kad, ypač šiuo metu, valstybės stabilumas yra svarbiau.

„Esame atasakinga opozicija. Gal kartais dėl to aukojame malonumą būti neatsakinga ir destruktyvia opozicija, kokią matėme praeitą kadenciją, gal kartais dėl to prarasdami reitingo balų, bet darome tai, ko reikia valstybei“, – sakė A.Kubilius.

Dabar, pasak jo, Lietuvai reikia „protingų“ prezidento ir Europos parlamento rinkimų.

Siūlytų referendumą Karaliaučiuje

Pasisakyme partijos taryboje A.Kubilius daugiausia laiko skyrė Ukrainai. Jis pabrėžė kad tai, kas įvyko Kryme, yra įrodymas, kad konservatorių kalbos apie Rusijos grėsmę buvo teisingos. Dabar, anot A.Kubiliaus, visi pamatė, kad tai nebuvo vien tuščios kalbos. 

„Buvome teisūs kalbėdami apie Rusijos grėsmę. Gaila, kad tam, jog Vakarų pasaulis ir dalis Lietuvos pagaliau pradėtų atsimerkti, Ukraina turėjo prarasti Krymą“, – sakė jis.

A.Kubilius ragino išreikšti Ukrainai visokeriopą palaikymą, jei ji nutarts jungtis prie ES ar NATO. taip pat jis siūlo Seime priimti įstatymą dėl Krymo okupacijos nepripažinimo.

Tokiu dokumentu, anot A.Kubiliaus, Lietuva įtvirtintų savo poziciją, kad Rusijos veiksmus Kryme Lietuva laiko neteisėta karine okupacija ir aneksija. Tuo tarpu kaskart, kai Rusija vėl prasitars apie Ukrainos federalizavimą, Lietuva pusiau juokais turėtų ją paraginti surengti referendumą ir Karaliaučiuje, mano A.Kubilius.

„Kiekvieną kartą, kai tik Rusija pakartoja savo tokią nuostatą, mes turime pareikšti, kad turime saugumo interesų, susijusių su Karaliaučiaus kraštu, ir todėl reikalaujame, kad Karaliaučiaus kraštas būtų neutralus, taip pat siūlome, jog Maskva Karaliaučiaus kraštui leistų surengti regioninį referendumą, kuris sudarytų galimybę kraštui turėti daugiau federalinės autonomijos“, – pareiškė A.Kubilius.

Jis pripažino, kad kol kas greitai priversti Rusiją atsitraukti iš Krymo, realių galimybių greičiausiai nėra.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min