Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 9d. 12:08

Andrius Kubilius apie kasos aparatus turguose: „Šita Vyriausybė šią priemonę ryžtingai naudos“

Andrius Kubilius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Andrius Kubilius

Vyriausybės nariai svarsto galimybes įvesti kasos aparatus dengtose turgavietėse, kurios prekiauja maisto produktais.

Ministras pirmininkas Andrius Kubilius ir žemės ūkio ministras Kazimieras Starkevičius trečiadienį sutarė, kad kasos aparatai yra būtini kovojant su šešėline ekonomika, ir kalbėjosi apie galimą pereinamąjį laikotarpį bei galimybes kompensuoti kasos aparatų statymo išlaidas, teigiama išplatintame pranešime.

„Klausimo, ar reikia statyti kasos aparatus, manau, nebėra. Dabar reikia spręsti klausimą, kaip tai padaryti“, – sakė A. Kubilius. Jo nuomone, siekiant įgyvendinti 2011 metų biudžeto nuostatą surinkti iš šešėlio ir kontrabandos milijardą litų, sutvarkyti prekybos apskaitą maistu prekiaujančiose turgavietėse yra būtina, juolab kad to aktyviai reikalauja Lietuvos žemės ūkio produktų gamintojai.

Žemės ūkio ministras Kazimieras Starkevičius sako: „Lietuvos ūkininkai tiesiog reikalauja kasos aparatų – jiems pabodo konkuruoti su nežinia, iš kur atvežama mėsa, ir kitais žemės ūkio produktais, kuriais prekiaujama bet kaip. Iš tikrųjų mes net apytikriai negalime žinoti, kiek ir už kiek turguose parduodama lietuviškų produktų ir kiek – iš svetur.“

Jo nuomone, šių priemonių skatina imtis ir tai, kad jau yra ūkininkų, kurie įsirengia kasos aparatus savanoriškai. Sektinas pavyzdys yra prekyba Lietuvos ūkininkų produkcija didžiuosiuose prekybos centruose, kuri, pasak ministro, rodo, kad „ūkininkų produkcija galima ir reikia prekiauti laikantis civilizuotų apskaitos taisyklių“.

Ministras nurodo ir Žemės ūkio ministerijos valdomos įmonės Baisogalos valstybinės kiaulių veislininkystės stoties pavyzdį. Įmonė sėkmingai prekiauja Vilniaus Halės ir Kalvarijų turgavietėse. Kasos aparatus savo prekyvietėje yra įrengęs ir vienas pažangiausių Panevėžio rajono ūkininkų Arūnas Čimolonskas.

„Kasos aparatai naudojami visame pasaulyje, jie laikomi labai veiksminga priemone kovoti su šešėliu ir kontrabanda. Pažadu: šita Vyriausybė šią priemonę ryžtingai naudos“, – pabrėžė ministras pirmininkas A.Kubilius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min