Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 3d. 14:13

Andrius Kubilius: „Naujasis Vyriausybės vadovas neranda dokumentų, kurie viešai prieinami kiekvienam piliečiui“

Andrius Kubilius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Andrius Kubilius

Spaudoje pasirodę Ministro pirmininko Algirdo Butkevičius pasisakymai, jog „kol kas dabartinė Vyriausybė ir energetikos ministras nesuranda netgi kai kurių dokumentų, kurie buvo pasirašyti buvusios Vyriausybės gal ir su kitomis Baltijos šalimis“ rodo naujosios Vyriausybės nesugebėjimą arba nenorą susipažinti su visiems viešai prieinama informacija.

Reaguodamas į Premjero žodžius: „Aš tikrai paklausiu, ar buvo kažkoks pasirašytas memorandumas ar kažkoks kitoks susitarimas dėl atominės elektrinės statybos, bet kol kas man Vyriausybėje darbuotojai dar nėra pateikę tų dokumentų, kurie tiesiog būtų nubrėžę tam tikras kryptis ir įsipareigojimus – tiek finansinius, tiek teisinius, tiek technologinėje srityje – tarp trijų Baltijos šalių“, Seimo Opozicijos lyderis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Andrius Kubilius pabrėžia, kad pirmasis memorandumas buvo pasirašytas dar socialdemokratų Gedimino Kirkilo Vyriausybės 2007 m.

Dar anksčiau, 2006 m. vasario 27 d., Lietuvos, Latvijos ir Estijos Premjerų pasirašytu komunikatu buvo pritarta iniciatyvai Lietuvoje statyti naują atominę elektrinę ir susitarta pakviesti energetikos įmones AB „Lietuvos energija“, „Latvenergo“ (Latvija) ir „Eesti energia“ (Estija) bei kitų šalių įmones dalyvauti naujos atominės elektrinės statyboje.

2006 m. gruodžio 8 d. Vilniuje vykusio Baltijos šalių ir Lenkijos Ministrų Pirmininkų susitikimo metu Lietuvos, Latvijos ir Estijos energetikos ekspertų konsultacijose dėl bendradarbiavimo galimybių statant ir eksploatuojant naują atominę elektrinę Lietuvoje pakviesti ir Lenkijos atstovai.

2006 m. gruodžio 15 d. Vilniuje darbą tęsiančio naujos atominės elektrinės galimybių studijos vadovaujančio komiteto posėdyje buvo aptarti tolesni bendri projekto vystymo veiksmai.

„Premjeras galėtų susipažinti su Vyriausybės tinklapyje viešai prieinama informacija, kurioje patalpinti net du praėjusios Vyriausybės pasirašyti memorandumai su Latvija ir Estija“, – pataria buvęs Vyriausybės vadovas A. Kubilius.

(Baltijos valstybių Ministrų Pirmininkų neformalaus susitikimo išvados bei Memorandumas dėl tolesnių veiksmų įgyvendinant Visagino atominės elektrinės projektą.

Taip pat reikia priminti, kad pernai koncesijos sutartis dėl Visagino atominės elektrinės statybos tarp visų regiono partnerių nebuvo pasirašyta, nes laukta buvusios opozicijos inicijuoto referendumo rezultatų.

Tokią sutarties nepasirašymo priežastį viešai pabrėžė Estijos ir Latvijos valstybių lyderiai.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min