Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Kubilius neatskleidžia, ar priims Dainiaus Kreivio atsistatydinimo pareiškimą

Dainius Kreivys
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dainius Kreivys
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Premjeras Andrius Kubilius neatskleidžia, ar priims ūkio ministro Dainiaus Kreivio atsistatydinimo pareiškimą ir tuo pačiu kvestionuoja Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvadas.

A.Kubilius teigė, kad visada tikėjo D.Kreivio sąžiningumu, padorumu ir idealizmu, o po VTEK sprendimo tuo „ne mažiau tiki“. Anot premjero, D.Kreivio pareiškimas rodo tik tai, kad jis „nenori būti kliūtimi efektyviai Vyriausybės veiklai“. Ar patenkins jo pareiškimą, A.Kubilius neatskleidė, tačiau netiesiogiai užsiminė, kad dar bandys ministrą perkalbėti.

„Ministro pareiškimo, kaip matote, dar neturiu. Tačiau noriu pastebėti, kad kaip numato Vyriausybės įstatymas, ministras pirmininkas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po to, kai gauna tokį pareiškimą, jį teikia prezidentei. Iki atsistatydinimo pateikimo prezidentei, ministras premjero siūlymu turi teisę atšaukti savo sprendimą“, – antradienio pavakarę sakė A.Kubilius. Į žurnalistų klausimus, kada ketina susitikti su ministru ir ar yra numatęs galimą kitą kandidatą į jo postą, premjeras neatsakė.

A.Kubilius taip pat kvestionavo VTEK sprendimą, jog D.Kreivys supainiojo viešuosius ir privačius sprendimus. Ministras pirmininkas teigė išvadose pasigendąs tikslumo ir aiškumo.

„VTEK, kaip suprantu įrodė, kad D.Kreivys turi motiną ir turėjo žinoti, kad jo motina valdo kažkurias akcijas. Antras dalykas, VTEK taip pat įrodė, kad informacija apie tai, kas yra mokyklos renovacijos darbų rangovas, buvo paskelbta viešai savivaldybės interneto tinklalapyje. Na ir trečias dalykas, kiek aš suprantu, tai VTEK taip pat įrodė, kad ministras nežinojo, kad mokyklą renovuos motinos valdoma įmonė. Tai yra tai, ką aš galiu matyti iš to, kas yra paskelbta“, – sakė Vyriausybės vadovas. 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min