Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Kubilius: nesuprantu, kodėl Rolando Pakso istorijoje „tvarkiečiams“ kyla noras kalbėti apie vištas ir asilus

Sartai, R.Paksas (2003)
Alfredo Pliadžio/pliadisfoto.lt nuotr. / Sartai, R.Paksas (2003)
Šaltinis: 15min
0
A A

Seime vykusioje Vyriausybės valandoje premjeras sulaukė itin keistu jam pasirodžiusio partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovo Andriaus Mazuronio klausimo.

Šis norėjo išreikšti pasipiktinimą, kad Vyriausybė darbo grupės, sprendusios, kaip Lietuvai įgyvendinti Europos Žmogaus teisių teismo (EŽTT) sprendimą ir sumažinti Rolandui Paksui taikomus apribojimus būti renkamam į pareigas, kurios reikalauja priesaikos, skyrė tą pačią Elvyrą Baltutytę, kuri teisme atstovavo Vyriausybei.

Tačiau užuot paprastai paklausęs premjero, A.Mazuronis metaforiškai ėmė kalbėti apie vištas.

„Sutikite, jei aš eičiau į teismą ir teisme sakyčiau, kad jūs pavogėte iš manęs vištą, o jūs sakytumėte, kad nepavogėte ir teismas pripažintų, kad aš buvau teisus, kad jūs pavogėte tą vištą, o jūsų advokatą įpareigotų nuspręsti kokiu būdu kaip ir kada tą vištą jūs man turėtumėte grąžinti, kai tas advokatas išvis netiki, kad jūs tą vištą vogėte. Ar su sveiku protu ir elementaria logika tai išvis turi ką nors bendro?“ -  paklausė A.Mazuronis.

Atsakydamas parlamentarui A.Kubilius nešykštėjo ironijos. Jis nusistebėjo, kodėl „tvarkiečiai“, kalbėdami apie apkaltos būdu iš prezidento posto pašalinto Rolando Pakso istoriją nuolat iškelia „veterinarines aliuzijas“.

„Nežinau, kas jums taip tą klausimą surašė. Man jis labai primena klausimą apie asilą ir raudonus batus, čia šitame Seime kažkada svarstytą. Nežinau, kodėl šitoje temoje visada kyla kažkokios veterinarinės ar zoologinės aliuzijos, kodėl dabar čia apie vištą kalbate? Kas čia ta višta? Klausimas, kuris buvo svarstomas Strasbūre, nebuvo, ar vištą pavogė, ar nepavogė. Tas klausimas buvo, kokios plunksnos spalvos yra – ar rudos, ar baltos. Tai visas klausimas ir buvo išspręstas, kad jo buvo baltos ir dabar tą klausimą reikia įteisinti čia, Seime. Kas jums taip ilgai ir sudėtingai klausiant liko neaišku?“ – atsakė A.Kubilius.

Primename, kad EŽTT priėmė sprendimą, kad draudimas R.Paksui visą gyvenimą būti renkamam į pareigas, kuriose reikia prisiekti, yra neproporcingas.

Vyriausybės sudaryta darbo grupė, vadovaujama E.Baltutytės, pasiūlė tris siūlymus, kaip įgyvendinti EŽTT sprendimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min