Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Kubilius partijas ragina apsispręsti, ar jos – už atominę elektrinę

Andrius Kubilius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: BNS
0
A A

Vyriausybei ruošiantis pasirašyti sutartį su strateginiu investuotoju į didžiausią per visą šalies istoriją energetikos projektą – naują atominę elektrinę – ir siekiant tam gauti Seimo pritarimą, premjeras teigia, kad politinės partijos turi apsispręsti, ar jos yra už atominę elektrinę. Anot Andriaus Kubiliaus, partijų siūlymai skelbti referendumą dažniau yra tik jų noras pasirodyti.

„Partijos turi labai atsakingai – šiame etape, kai jau pasiektas yra derybų rezultatas su strateginiu investuotoju – turi susipažinti su visais skaičiais, su visomis aplinkybėmis, matyti ilgalaikę perspektyvą, matyti naudą tokio projekto, matyti, kad Visagino atominė elektrinė gali garantuoti pigią elektros gamybą“, – antradienį interviu Lietuvos radijui sakė A.Kubilius.

„Partijos visų pirma turi atsakyti į klausimą – jos yra pačios už šį projektą, ar keičia savo nuomonę ir atsisako jo. Po to jau galima svarstyti ir kitus klausimus“, – kalbėjo premjeras.

Anot jo, prieš Seimo rinkimus 2008 metais visos partijos vienbalsiai rėmė atominės elektrinės statybas.

Anot A.Kubiliaus, prieš Seimo rinkimus 2008 metais visos partijos vienbalsiai rėmė atominės elektrinės statybas.

„Noriu priminti, kad Visagino atominės elektrinės projektas buvo pradėtas dar 2005 metais, tuometinio premjero Brazausko (Algirdo Brazausko – BNS), buvo toliau tęsiamas premjero Gedimino Kirkilo Vyriausybės, mes perėmėme, kai ką šiek tiek keitėme, bet tai yra tęstinis projektas, apie kurį visos partijos – ir per 2008 metų rinkimus – yra išsakiusios savo nuomonę. Negirdėjau nė vienos partijos, kuri būtų tuo metu pasakiusi, kad ne, nereikia atominės elektrinės, priešingai, buvo pasisakoma už atominės energetikos tęstinumą“, – sakė premjeras.

A.Kubilius atsargiai kalbėjo apie partijų iniciatyvas organizuoti referendumą dėl atominės elektrinės.

„Reikia skirti du dalykus – vienas yra visuomenės iniciatyva rinkti parašus ir kviesti žmones į referendumą. Tai tokia iniciatyva yra konstituciškai aiški, apibrėžta ir niekas negali turėti kokių nors abejonių. Kitas dalykas – kai Seime svarstomos irgi tokio tipo iniciatyvos, kurios kaip rodo Lietuvos patirtis labai dažnai labiau siejamos su atskirtų partijų ir atskirų politikų noru pasirodyti, o ne su reikalo esme. Bet matysime kaip Seime svarstysis“, – sakė A.Kubilius.

Anot jo, šiuo metu 75 proc. elektros Lietuva perka iš Rusijos.

Seimui šią savaitę vėl bus bandoma pateikti svarstyti grupės parlamentarų užregistruotą nutarimo projektą, kuriuo siūloma kartu su Seimo rinkimais spalį rengti patariamąjį referendumą dėl atominės jėgainės statybos. Referendumą skelbti siūlo Seimo opozicijai priklausantys parlamentarai – krikščionys, „tvarkiečiai“, socialdemokratai ir Mišrios Seimo narių grupės atstovai.

Praėjusią savaitę Seimas nebegalėjo pradėti svarstyti šio projekto, nes parašą atsiėmus Mantui Varaškai projektą remiančių parlamentarų skaičius tapo mažesnis nei reikalaujami 36 nariai. Praėjusią savaitę siūlymą Seimui skelbti referendumą parėmė Laimontas Dinius, Dalia Kuodytė ir Algirdas Sysas.

Referendumą dėl naujos atominės elektrinės statybos taip pat inicijuoja ir piliečių grupė, kuri turi per tris mėnesius – iki birželio 27 dienos – surinkti ne mažiau kaip 300 tūkst. parašų. Referendumo iniciatoriai – Lietuvos žaliosios politikos institutas, Lietuvos žaliųjų sąjūdžio, susivienijimo „žali.lt“ atstovai. Visuomenininkai žalieji pasisako prieš naujos atominės elektrinės statybą, tvirtindami, jog naujoji elektrinė neužtikrins energetinio saugumo, užkirs kelią alternatyviam energetikos vystymuisi, nėra aiškūs projekto ekonominiai skaičiavimai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min