Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 12d. 09:37

Andrius Kubilius tikisi, kad Seimas pasirinks krikščioniškąją Dirbtinio apvaisinimo įstatymo versiją

Konservatorių rinkimų štabas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Andrius Kubilius

Premjeras Andrius Kubilius teigia, kad jį labai nustebino Sveikatos reikalų komiteto patvirtintas sprendimas dėl Dirbtinio apvaisinimo įstatymo nuostatų, kai buvo pakeistos labai svarbios pozicijos ir pasirinktas daug aštrių diskusijų ir prieštaravimų visuomenėje keliantis liberalus įstatymo variantas.

„Tiek pats asmeniškai, tiek Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijoje, pačioje partijoje esame vienareikšmiai pasisakę už krikščionišką, konservatyvųjį įstatymo projektą. Norisi tikėti, kad Seime, svarstant Dirbtinio apvaisinimo įstatymą, bus grįžta prie esminių vertybių, prie deramo pagarbos gyvybei sprendimo ir Seimo nariams pavyks priimti teisingą ir moralų įstatymo projektą“, – sakė premjeras A.Kubilius.

Kitą savaitę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija Seime kitą savaitę šį klausimą išsamiai aptars su Bažnyčios atstovais.

Trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komitetas (SRK) nusprendė, kad dirbtinio apvaisinimo reglamentavimas Lietuvoje turėtų būti liberalesnis, nei siūlė Bažnyčios poziciją palaikantys „darbiečiai“ Dangutė Mikutienė ir Vytautas Gapšys.

Komitetas nusprendė atmesti buvusio sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko parengtą Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projektą, leidžiantį embrionų šaldymą ir lytinių ląstelių donorystę. Tačiau tuo pat metu parlamentarai pritarė komiteto narės Agnės Zuokienės teiktiems pasiūlymams ir liberalizavo D.Mikutienės ir V.Gapšio teiktą projektą, kuriuo siūlyta drausti lytinių ląstelių donorystę, embrionų šaldymą, taip pat neleisti sukurti daugiau kaip trijų embrionų.

Komiteto nariai nusprendė, kad reikia leisti šaldyti tiek apvaisintas, tiek neapvaisintas lytines ląsteles. Taip pat pritarta nuostatai, kad leidžiama sukurti iki 10 embrionų, o dėl konkretaus jo skaičiaus apsisprendžia šeima. Komiteto nariai taip pat sutarė, kad dirbtinio apvaisinimo paslaugos pilnai ar iš dalies turi būti kompensuojamos valstybės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min