Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Kubilius: pirmalaikių Seimo rinkimų iniciatyva - sąmoningas chaoso siekimas

Andrius Kubilius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Premjeras Andrius Kubilius įsitikinęs, kad pirmalaikių Seimo rinkimų iniciatyvą kelia balsavusieji prieš apkaltą parlamentarui Aleksandrui Sacharukui, ir teigia, kad balsuojantys prieš iš anksto siekė parlamento paleidimo.

Anot premjero, pirmalaikiais rinkimais siekiama sukelti sąmyšį dėl naujos atominės elektrinės statybos planų ir sabotuoti politinį procesą vykstant Darbo partijos bylai.

„Akivaizdu, kad tą iniciatyvą dauguma pasirašė tų, kurie kaip tik praėjusią savaitę balsavo prieš apkaltos taikymą priesaiką sulaužiusiam Seimo nariui A.Sacharukui“, – Žinių radijui ketvirtadienį dėstė premjeras.

Vykęs slaptas balsavimas jam esą netrukdo to suprasti – tai neva matyti iš politikų kalbų.

„Galime nekalbėti apie slaptą balsavimą ir kad niekas nežino – matėsi labai aiškiai iš visos laikysenos ir pozicijos. Iš to, kad po to su didžiuliu entuziazmu iš karto buvo pradėta šaukti, kad reikia štai tokį gėdingą rezultatą pasiekusį Seimą paleisti, atrodė ir matėsi, kad kai kurie galbūt sąmoningai balsavo prieš apkaltą tam, kad po to galėtų pradėti rinkti parašus tokių pačių, kaip jie, ir skelbti apie iniciatyvą paleisti Seimą“, – tikino A.Kubilius.

Jo aiškinimu, pirmalaikių Seimo rinkimų iniciatyva keliamas chaosas naudingas siekiantiesiems kenkti naujos atominės elektrinės projektui.

„Aišku, gal tai yra sutapimas, kartais būna tokių keistų sutapimų – ta iniciatyva paleisti Seimą pasirodė kaip tik tuo pat metu, tą pačią dieną, kai sėkmingai buvo baigtas – ir apie tai buvo informuota visuomenė – strateginio investuotojo atrankos statyti naują atominę elektrinę vienas iš etapų“, – teigė premjeras.

„Mes matėme daug pastangų per visus metus su įvairiomis iniciatyvomis tariamai statyti elektrines Baltarusijoje, Kaliningrade, daug kitų matėme veiksmų, patys Kremliaus vadovai lankėsi daugelyje Europos valstybių, stengdamiesi atkalbėti potencialius investuotojus. Tad manęs nestebina tas faktas, kad dabar, kai pavyko pasiekti štai tokio rezultato, strateginio investuotojo paraiškos yra gautos, kai kurie procesai keliant chaosą prasideda Lietuvoje“, – pridūrė jis.

Kaip dar vieną priežastį pirmalaikiams rinkimams premjeras nurodė Darbo partijos bylą.

„Aš manau, kad neatmestina, jog štai ieškoma šitokiu būdu kokio nors politinio chaoso, kad tokios bylos kaip nors kur nors pasimestų arba paskęstų. Būtų gerai, kad Darbo partijai, kuriai tenka, be abejo, nelabai maloni pareiga ir atsakomybė, gerbtų Lietuvos teisingumą, gerbtų teisinę valstybę ir įvairiais būdais netrukdytų ir nesabotuotų paties politinio proceso, be kita ko, ir keldami įvairią pakankamai juokingą sumaištį Seime“, – kalbėjo A.Kubilius.

Ketvirtadienį parlamentui turėtų būti pateiktas Seimo nutarimo projektas surengti pirmalaikius parlamento rinkimus kitų metų vasarį. Šią iniciatyvą parėmė 50 Seimo nariu, priklausančių daugiausia opozicinėms frakcijoms.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min