Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 24d. 18:44

Andrius Kubilius: „V.Putinas bombarduoja Mariupolį – tiesia sau kelią į Hagos tribunolą“

Andrius Kubilius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Andrius Kubilius

„Nėra ką daugiau ir pasakyti: Putino agresija pereina į naują stadiją. „Gradais“ ar „Uraganais“ apšaudyti Mariupolio priemiesčių gyvenamieji kvartalai, dešimtys aukų. Miesto centre žmonės susirinko į gedulo ir protesto mitingą“, – sako su specialia misija Ukrainoje besilankantis Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius.

Pasak parlamentaro, agresija ir žūtys – tiesioginė Vladimiro Putino atsakomybė. „Tokia atsakomybė prieš keliolika metų Slobodaną Miloševičių atvedė į Hagos Tribunolą. Turime pasiekti, kad Putino lauktų tas pats: Hagos tribunole galės su S.Lavrovu, S.Šoigu ir visais zacharčenkomis aiškinti, kad Donecko teroristai „Gradus“ ir „Uraganus“ nusipirko taikiame Maskvos turguje“, – rašoma pranešime spaudai.

Pasak A.Kubiliaus, Vakarai nebegali tik susirūpinimą reikšti ir klausytis Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, įžūliai reikalaujančio pateikti kažkokius įrodymus, kad už šią agresiją yra atsakinga Rusija.

„Gana kalbėti apie kažkokius separatistus ir jų tariamas separatistines kovas. Tai Putino karas ir Putino agresija. Jeigu Putinui trūksta to įrodymų, jam juos pateiks Hagos tribunolas“, – tvirtina A.Kubilius.

„Reiškinius reikia vadinti tikrais vardais – nėra „Ukrainos krizės“, nėra „Donecko separatistų“ – yra tik Putino karas ir jo kruvini vykdytojai. Ir to karo nekaltos aukos. Ir Vakarų pasaulio, Europos bei mūsų atsakomybė, – pareiškia Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas A. Kubilius. – Rytoj su Audrioniumi Ažubaliu vėl skrendame į Kijevą. Tęsiame mūsų inicijuotą Europos dešiniųjų iniciatyvą „Europe Goes East“. Šį kartą vykstame su Estijos buvusiu premjeru ir Ekonomikos ministru Juhanu Partsu ir vienu iš JAV „International Republican Institute“ vadovų Steve Nixu. Buvome pasiruošę kalbėtis su Rados vadovybe apie paramą Ukrainos reformoms. Dabar kalbėsimes apie Hagos tribunolo perspektyvą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min