Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 12 15, 17:45

Andrius Kubilius: renta turėtų būti skiriama nepasiturintiems žmonėms, o Kristina Brazauskienė tokios problemos neturi

Valstybinė našlių renta turėtų būti skiriama, kai asmuo neturi pakankamai lėšų pragyventi, o mirusio prezidento Algirdo Mykolo Brazausko našlė, verslininkė Kristina Brazauskienė tokios problemos neturi, trečiadienį sakė premjeras Andrius Kubilius.
Kristina Brazauskienė
Kristina Brazauskienė / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

„Teisingumo nuostata yra paprasta – kad renta šiaip jau turėtų būti skiriama tuo atveju, kai vienas ar kitas asmuo nebeturi pakankamų pajamų, ir valstybė už vienokius ar kitokius nuopelnus arba poziciją suteikia papildomą paramą, bet tuo atveju, kai nėra pakankamų pajamų“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė ministras pirmininkas, komentuodamas susidariusią padėtį dėl našlės rentos skyrimo K.Brazauskienei.

„Tai šiuo atveju, kiek suprantame, nėra tokios problemos, kad neužtektų pajamų iš įvairių šaltinių pakankamai padoriai pragyventi“, – tvirtino premjeras.

A.Kubilius sakė, kad trečiadienio Vyriausybės posėdyje rentos skyrimo klausimas nebuvo svarstomas, nes dar nėra sulaukta teikimo iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

„Vyriausybėje mes to klausimo nesvarstome, nes kol kas nėra tokio teikimo iš ministerijos, bet šiaip aš atkreipčiau dėmesį, kad socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius vakarykštį svarstymą Seime įvardino kaip pastangą suniekinti amžiną atilsį A.M.Brazausko atminimą. Tai aš turiu retorinį klausimą: ar rentos skyrimas atminimui padėtų ar pakenktų?“ – kalbėjo premjeras.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė trečiadienį pareiškė, kad pagal įstatymus K.Brazauskienei renta priklauso ir nuo jos pačios priklauso, ką ji su valstybės skirtomis lėšomis darys.

Seimas antradienį svarstė ir atmetė siūlymą kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl valstybinės rentos prezidento našlei teisinio reglamentavimo.

Lietuvos socialdemokratų partija pareiškė, kad siūlymas kreiptis į KT yra „bandymas kompromituoti paties a.a. prezidento Algirdo Mykolo Brazausko vardą“.

Iniciatyva kreiptis į KT dėl Prezidento valstybinės rentos įstatymo nuostatų konstitucingumo gimė Vyriausybei niekaip nenusprendžiant, ką daryti su K.Brazauskienės prašymu skirti jai valstybinę prezidento našlės rentą. K.Brazauskienė už A.M.Brazausko ištekėjo jam jau neinant prezidento pareigų.

Didelės vertės turtą valdanti K.Brazauskienė dar vasarą parašė prašymą jai skirti rentą, kuri siekia apie 6 tūkst. litų.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min