TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Kubilius: turime būti geriau pasiruošę Baltarusijos provokacijoms

Protesto Baltarusijoje akimirka
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Protesto Baltarusijoje akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Premjeras Andrius Kubilius teigia, kad Lietuva ir visa Europos Sąjunga (ES) turi būti geriau pasiruošusi nedemokratinių valstybių provokacijoms. Kad prašymas išduoti opozicijos atstovų bankines sąskaitas, pridengiant tokius prašymus kriminaliniais nusikaltimais, yra provokacija, pasak premjero, patvirtina faktas, kad to paties prašyta kelių Europos šalių iškart.

„Kad tai kartu įvyko ir Lietuvoje, ir Lenkijoje, rodo, kad susiduriame su rimtomis provokacijomis“, – sakė A.Kubilius.

Premjero teigimu, tai, kad Lietuva išdavė „Vesna“ lyderio Alesiaus Beliackio duomenis Baltarusijai, yra tikrai apgailėtinas epizodas. Ministrų prisiimti atsakomybės už įvykusį nemalonų epizodą premjeras neprašys: svarbiausia dabar, anot A.Kubiliaus, dėti visas pastangas, kad tokie atvejai nepasikartotų.

„Darbo grupė artimiausiu metu pateiks siūlymus kaip nustatytas sistemines spragas užtaisyti“, – sakė A.Kubilius.

Jis nesipiktino, kad Lietuvoje, skirtingai nei Lenkijoje, neskubama bausti duomenis Baltarusijai išdavusių pareigūnų.

„Aš nesiimčiau spręsti per ilgai ar ne per ilgai (Lietuva aiškinasi, kas kaltas – red. past.). Mes veikiame pagal savo nustatytą tvarką. Iš atostogų grįš atsakingi ministrai ir mes viską aptarsime“, – ramiai dėstė premjeras.

Pats A.Kubilius savo atostogų nenutraukė ir poilsiavo visą mėnesį, nepaisant trijų Lietuvą krėtusių tarptautinių skandalų: dėl Austrijoje paleisto Sausio 13-osios bylos įtariamojo Michailo Golovatovo, dėl duomenų apie A.Beliackį perdavimo Baltarusijai ir dėl išduotos vizos Baltarusijos teisingumo viceministrei Allai Bodak, kuri yra nepageidaujamųjų ES asmenų sąraše.

„Aš labai intensyviai bendravau su ministrais ir kolegomis ir situaciją sekiau. Mano nuomonė buvo žinoma. Nemanau, kad kokie nors papildomi veiksmai būtų buvę reikalingi“, – A.Kubilius aiškino, kodėl nenutraukė savo atostogų šių skandalų metu.

A.Kubilius džiaugiasi, kad viza A.Bodak buvo panaikinta bent prie sienos, bet kartu pažymi, kad su „tokiais kaimynais, kokius turime“, reikėtų stengtis labiau vengti pasitaikančių klaidų.

Savo ruožtu Užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius pažymėjo, kad vidinis tyrimas dėl ES nepageidaujamam asmeniui išduotos vizos bus baigtas kitą savaitę. Jis neatmeta galimybės, kad bus atleistas Lietuvos ambasados Baltarusijoje konsulas, o apie paties ambasadoriaus Edmino Bagdono atsakomybės klausimą kol kas nekalba.

„Kiekvienos įstaigos vadovas yra atsakingas už priimamus sprendimus, o dėl konkrečių aplinkybių atsakysime po tyrimo pabaigos“, – sakė viceministras. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min