Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Kubilius: visuomenei turi būti išaiškinti prezidentės argumentai, STT vadovybės veiksmai stebina

Dainius Kreivys ir Andrius Kubilius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Dainius Kreivys ir Andrius Kubilius
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Visuomenė turi teisę žinoti, kiek pagrįsti prezidentės Dalios Grybauskaitės argumentai dėl nepasitikėjimo ūkio ministru Dainiumi Kreiviu, ketvirtadienį pareiškė ministras pirmininkas Andrius Kubilius.

Vyriausybės vadovas taip pat teigė, kad jį stebina Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovybės veiksmai šioje situacijoje.

„Prezidentė turi teisę nesutikti su premjeru dėl kurio nors ministro, bet visuomenė turi teisę žinoti tokio nesutikimo argumentus ir žinoti, ar tie argumentai yra pagrįsti“, – Žinių radijui sakė A.Kubilius.

Pasak premjero, šiuo atveju svarbu apsaugoti konstitucinę valstybės sistemą nuo kompromitacijos. A.Kubilius pabrėžė, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) turi duoti atsakymą, ar pagrįsti kaltinimai ministrui, esą jis blogai atsiskyrė nuo savo buvusio verslo.

„Prezidentė pasakė, kad ministras lyg ir sėdi ant dviejų kėdžių. Visuomenė turi teisę žinoti, ar jis tikrai sėdi, ar yra kokie nors interesų konfliktai. Tai turi atsakyti VTEK ir tada spręsime“, – teigė premjeras.

Anot A.Kubiliaus, visuomenei dabar gali būti sunku suprasti, kodėl ministrui išsakomas nepasitikėjimas.

Kita vertus, A.Kubilius teigė, kad ministras dėl tolesnio darbo gali apsispręsti įvertinęs ir kitas aplinkybes, ne vien VTEK išvadas.

Ministras pirmininkas interviu taip pat sakė, kad jį stebina STT vadovybės veiksmai šioje situacijoje, nes su šia institucija ministro nurodymu Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas „intensyviai bendravo“ nuo pernai liepos.

„Mane stebina net ir STT vadovybės veiksmai, nes pažymoje aprašyti pastarojo pusmečio įvykiai, o STT žino, kad nuo praeitų metų liepos mėnesio ministro nurodymu Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas intensyviai bendravo su STT pareigūnais dėl tų atvejų, kurie aprašyti pažymoje“, – kalbėjo A.Kubilius.

„Stebina, kad STT vadovai savo negebėjimu tinkamai paaiškinti situacijos leidžia kompromituoti tokį bendradarbiavimą. STT turėtų ieškoti būdų, kaip apsaugoti tuos, kurie kovoja už viešųjų pirkimų skaidrumą“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

Komentuodamas ūkio ministro pateiktą pažymą apie patirtą spaudimą, susijusį su viešaisiais pirkimais, A.Kubilius teigė, kad šiame rašte esanti informacija „kai kam kelia nerimą, todėl ją stengiamasi sumenkinti“. Vyriausybės vadovas atkreipė dėmesį, kad ministras jau įvardijo kelis atvejus, kurie susiję su bendrove „Vilniaus vandenys“ ar Valdovų rūmų statyba.

„Aš matau, kaip ministro parašyta pažyma sukelia nerimą, kuris visų pirma pasireiškia tuo, kad bandoma ją labai sumenkinti“, – sakė A.Kubilius.

Kalbėdamas apie esamą situaciją, ministras pirmininkas taip pat užsiminė, jog būtina siekti didesnio žiniasklaidos skaidrumo.

„Viešoji erdvė turi būti labai sistemingai skaidrinama. Trijų valdžių atstovai turi deklaruoti savo turtą ir pajamas, ketvirtoji valdžia kol kas lieka už tokių priemonių ribų. Manau, šiuo keliu reikia taip pat eiti labai nuosekliai“, – sakė A.Kubilius.

Ūkio ministrą trauktis iš pareigų ragina prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri sako, kad jis politiškai susikompromitavo, kai pasirodė informacija apie jo galimą interesų supainiojimą skiriant Europos Sąjungos (ES) paramą. Ministras kritikos sulaukia ir dėl galimai netinkamai pildomų deklaracijų. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija savo kaltę neigiančio ministro elgesį svarstys kitą savaitę.

STT vadovas Žimantas Pacevičius yra sukritikavęs ūkio ministro ir Viešųjų pirkimų tarnybos vadovo viešus teiginius apie patirtą spaudimą, esą tai trukdo tyrimui. Pastarosiomis dienomis įstaigos vadovas žiniasklaidai taip pat kalbėjo, kad ministras neatsiliepia į telefono skambučius, todėl kyla problemų susitarti dėl apklausos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min