Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Mazuronis Seime laidė užuominas, kad Rolandas Paksas pats nenori kandidatuoti į prezidentus

Rolandas Paksas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rolandas Paksas
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas antradienį nuspręs, ar kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) išaiškinimo, ar iš tiesų reikia keisti Konstituciją, norint leisti asmeniui, sulaužiusiam priesaiką, kandidatuoti į postus, kuriuose reikia prisiekti. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ir Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas prieš kurį laiką užtvėrė kelią „tvarkiečių“ lyderiui Rolandui Paksui kandidatuoti gegužę įvyksiančiuose prezidento rinkimuose.

Ketvirtadienį posėdyje „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos Seime seniūnas Petras Gražulis aiškino, kad, turint galvoje, jog Europos Sąjungos (ES) teisės aktai yra viršesni už Lietuvos, R.Paksui palankus Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimas turėjo įsigalioti nekeičiant Lietuvos teisės aktų.

Ar nebijote, kad pakišit koją ir atimsite galimybę apskritai kada nors kandidatuoti? O gal to ir siekiate? – klausė A.Mazuronis.

Prieš kurį laiką teisininkai paskelbė, kad, norint atverti kelią R.Paksui kandidatuoti, būtina keisti Konstituciją.

„Jeigu KT pasakytų, kad nereikia keisti Konstitucijos, mums būtų aiškus kelias, ką daryti, kad būtų įgyvendintas EŽTT sprendimas“, – sakė P.Gražulis.

„Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūną posėdyje per dantį patraukė tos pačios frakcijos kolega Andrius Mazuronis.

Jis paklausė, ar P.Gražulis nebijo, kad iš jo kritikuojamo KT gaus tokį išaiškinimą, kad R.Paksui neliks nieko kito, kaip dar kartą kreiptis į EŽTT.

„Ar nebijote, kad pakišit koją ir atimsite galimybę apskritai kada nors kandidatuoti? O gal to ir siekiate?“ – klausė jis.

„Nesiekiame, norime EŽTT sprendimo. Bet Seimui pritrūko politinės valios, nes konservatoriai ir liberalai nusprendė nedalyvauti balsavime dėl Konstitucijos pataisos, jie paprasčiausiai išsigando“, – aiškino P.Gražulis.

Sausio pabaigoje Seimas ketino pakeisti Konstituciją ir atverti R.Paksui kelius kandidatuoti į pareigas, kuriose reikia prisiekti, tačiau „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos prašymu šis klausimas buvo atidėtas.

Po to R.Paksas aiškino pats paprašęs atidėti klausimo svarstymą, nes konservatoriai ir liberalai pareiškė nedalyvausiantys balsavime. Be šių frakcijų dalyvavimo būtų pritrūkę balsų priimti Konstitucijos pataisas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min