Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Tapinas: Valdžia neturi komunikacijos su tauta įgūdžių

Andrius Tapinas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Andrius Tapinas
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Neramumų Ukrainoje kontekste, ne vienas susimąsto, ką darytų galimos grėsmės akivaizdoje, ar mūsų visuomenė yra pilietiška ir koks santykis yra tarp valdžios ir piliečių. Žurnalistas Andrius Tapinas ir politologė Ainė Ramonaitė teigia, kad valdžia neturi komunikacijos su tauta įgūdžių.

„Komunikacijos įgūdžiai, deja, atsiranda tik prieš rinkimus ir po to užgęsta. Tai yra būdinga visoms mūsų valdžios vertikalės struktūroms, nuo pačios aukščiausios pareigūnės ar pareigūno iki savivaldos. Vis dėlto yra manoma, kad valdžia yra aukščiau tautos. Žodyje „tarnautojas“ pamirštamas esminis momentas – tarnauti. Jis turi tarnauti piliečiams ir valdžiai“, – laidoje „Dienos klausimas“ penktadienį kalbėjo A.Tapinas.

„Mūsų politikai nelabai moka kalbėtis su visuomene. Viena vertus, tarsi sako, kad norėtų aktyvesnės visuomenės, bet, kai visuomenė parodo aktyvumą, pradeda piktintis, kad ne tokio aktyvumo norėjo“, – laidoje sakė A.Ramonaitė.

Valdžia turėtų pirmoji parodyti pasitikėjimo ženklą ir pradėti kalbėtis. Kito būdo nėra. Stipresnis turi parodyti tą pirmą norą.

Pasak jos, politikai pasižymi tam tikra arogancija. „Jie tarsi iš anksto žino, kur turi viskas eiti, kaip turi viskas būti. Jeigu visuomenė tam žinojimui pritaria, tada visuomenė teisi, o jei nepritaria , tada neteisi, ir tada reikia rasti būdą, kaip to kalbėjimo nepaisyti“, – tęsė A.Ramonaitė.

Pasak A.Tapino, greitų sprendimų, kaip valdžiai ir tautai susišnekėti, nėra. „Manau, kad tai yra dar vienas skaudulys, kurį patiria jauna valstybė. Jis yra išgyjamas su laiku, kai ateina naujos kartos žmonės, kurie turi naujas vertybes, europietiškas vertybes, įgytas su mamos pienu.“

A.Ramonaitės teigimu, blogiausia yra abipusis nepasitikėjimas: nei valdžia, nei piliečiai vieni kitais nesikliauja. „Visgi valdžia turėtų pirmoji parodyti pasitikėjimo ženklą ir pradėti kalbėtis. Kito būdo nėra. Stipresnis turi parodyti tą pirmą norą“, – siūlo politologė.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min