Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 24d. 16:25

Angela Merkel susitikime su Dalia Grybauskaite aptarė Lietuvos energetinės nepriklausomybės galimybes

Angela Merkel ir Dalia Grybauskaitė
LR prezidentūros nuotr. / Angela Merkel ir Dalia Grybauskaitė

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Magdeburge susitiko su Vokietijos Federaline Kanclere Angela Merkel ir aptarė ekonominę ir finansinę situaciją Europos Sąjungoje bei Lietuvai ir Europai svarbių energetinių projektų įgyvendinimą.

Dvišaliame susitikime Angela Merkel dar kartą patikino, kad Vokietija labai gerai supranta Lietuvos siekį užtikrinti energetinį saugumą. Tą ji teigė ir prieš metus lankydamasi Lietuvoje.

Vokietija palaiko Europos vadovų sprendimą, kad iki 2014 m. būtų sukurta ES energetikos vidaus rinka, o iki 2015 m. panaikintos energetinės „salos“.

Pasak Prezidentės, Lietuvai labai svarbi Vokietijos ir kitų ES valstybių parama užtikrinant tinkamą finansavimą mūsų valstybei svarbiems dujų ir elektros jungčių projektams naujoje 2014-2020 m. ES finansinėje perspektyvoje.

„Sėkmingas Baltijos valstybėms svarbių elektros ir dujų jungčių įgyvendinimas padidins ne tik šio regiono, bet ir visos ES konkurencingumą. Derybose dėl naujos finansinės perspektyvos būtina užtikrinti tolygų ir tinkamą ES struktūrinės paramos paskirstymą ES konkurencingumą skatinantiems projektams“, – pabrėžė Lietuvos Prezidentė.

Su Vokietijos Kanclere A.Merkel Prezidentė aptarė ir branduolinės saugos klausimus. Pasak D.Grybauskaitės, griežčiausi, pagal europinę metodologiją nustatyti saugumo reikalavimai turi būti taikomi ne tik branduolinėms technologijoms, bet ir atominių jėgainių statybų aikštelėms, konstrukcijoms ir jų veiklos priežiūrai.

Aptardama ekonominę ir finansinę padėtį Europoje, Prezidentė pabrėžė, kad Europos šalių ekonomika yra glaudžiai susijusi – jeigu ekonominiai sunkumai užgula viena šalį, tai paveikia ir kitas ES nares, todėl būtina, kad visos euro zonos šalys laikytųsi taisyklių ir vykdytų prisiimtus įsipareigojimus.

Po ekonominės krizės atsigaunančiai Europai, pasak Prezidentės, būtinas griežtas fiskalinis koordinavimas. Tik atsakinga politika ir griežtos finansų konsolidavimo priemonės padės užtikrinti ekonominį stabilumą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min