Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Anglijoje dirbantis lietuvis purtosi riaušininko vardo

Sausio 16-osios riaušės
Alfredo Girdziušo nuotr. / Sausio 16-osios riaušės
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Anglijoje dirbantis ir į Alytų važiuojantis 36 metų Jonas Kazlauskas praėjusį sekmadienį pašiurpo, kai iš Lenkijos pasieniečių išgirdo, kad paskelbta jo paieška.

Jau pirmadienį į J.Kazlausko tėvų butą pasibeldė policininkai, o antradienį vyrui teko pabūti laikinojo sulaikymo kameroje, rašo „Lietuvos rytas“.

Alytiškis išgirdo, kad jam pareikšti įtarimai dėl dalyvavimo riaušėse prie Seimo rūmų pernai sausio 16 dieną.

„Aš tą dieną su tėvais buvau namie. Apie tas riaušes išgirdau tik iš televizijos reportažo. Vilniuje pastarąjį kartą lankiausi 2008 metų rudenį koncerte. Nesuprantu, kaip galiu būti apkaltintas ar įtariamas nebūtais dalykais. Bet negaliu nesijaudinti, nes nežinau, kaip apsiginti“, – aiškino J.Kazlauskas.

Praėjusių metų vasario pabaigoje alytiškis išvyko į Londoną. Prieš tai jis porą mėnesių apskritai retai išeidavo iš namų, nes negalėjo rasti jokio darbo ir dėl to jautėsi prislėgtas.

Tėvai žinojo sūnaus nuotaikas, todėl net telefonu neužsiminė, kai pernai balandį iš policijos buvo gautas kvietimas atvykti į apklausą.

Laiškas buvo adresuotas Jonui Kazlauskui. Toks pat ir tėvo vardas, todėl jis iš karto nuėjo pasiaiškinti. Tada ir paaiškėjo, kad kvietimas skirtas jaunesniajam Kazlauskui. Tėvas paaiškino, kad nei jis, nei sūnus nedalyvavo riaušėse, ir tikėjosi, jog viskas aprims.

Tačiau paštininkai toliau nešė raginimus atvykti į apklausą. Tėvai jų neėmė ir nepasirašė, nes sūnus buvo Anglijoje.

Po kiek laiko Kazlauskams iš prokuratūros telefonu pranešta, kad sūnus tapo įtariamuoju ir bus skelbiama jo paieška. Sunerimę alytiškiai nusprendė paskambinti sūnui į Angliją ir viską papasakoti.

„Tuomet liepiau motinai pasakyti mano telefono numerį. Juk negalėjau mesti darbo ir lėkti į Lietuvą nežinia dėl ko. Tačiau man jokie pareigūnai neskambino. Maniau, kad išsiaiškino šį nesusipratimą ir paliko mane ramybėje. Bet, pasirodo, be reikalo apsiraminau. Dabar išgyvenu tikrą stresą – ketinu eiti pas nervų gydytoją“, – kalbėjo alytiškis.

Antradienį J.Kazlauskas atėjo į Alytaus apskrities policijos komisariatą. Tačiau to neužteko – teko vykti į apklausą Vilniaus apygardos prokuratūroje.

„Pats nevažiavau, nes niekuo nenusikaltęs negaliu mėtyti kelionei sunkiai uždirbtų pinigų. Pustrečios valandos praleidau policijos komisariato vienutėje.

Iš manęs paėmė visus daiktus. O kai atvyko automobilis iš Vilniaus, nujuosė diržą, uždėjo antrankius. Labai susijaudinau ir iki šiol jaučiu didelę įtampą“, – pasakojo J.Kazlauskas.  

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min