Grantamo teismas pripažino, kad tris laiškus ir vieną trumpąją žinutę savo sūnaus motinai V.Zitkus rašė pažeisdamas teismo nurodymą prie jos nesiartinti ir bendrauti tik per advokatus.
Prokurorė Shelley Wilson paaiškino, kad ketverius metus V.Zitkus su mylimąja tai susieidavo, tai išsiskirdavo. Pora susilaukė sūnaus.
Tačiau šeiminę laimę V.Zitkus vis iškeisdavo į narkotikus. Heroiną ir kokainą prie vaiko vartojantį vyrą moteris nutarė galutinai palikti nenorėdama, kad sūnus augtų netinkamoje aplinkoje.
Pernai sausį, jau po skyrybų, V.Zitkus užpuolė su mama pietavusią buvusią mylimąją. Dėl to jis buvo nuteistas 3 mėnesiams kalėjimo lygtinai ir jam buvo uždrausta su savo sūnaus motina ieškoti bet kokių tiesioginių kontaktų.
Tačiau draudimo vyras nepaisė ir toliau rašė laiškus moteriai. Teisme jis aiškino taip elgęsis, nes nesupratęs, kad teismas jam uždraudė ne tik artintis prie sūnaus motinos, bet ir jai rašyti.
Grantamo teismas priimdamas sprendimą šioje byloje įvertino, kad vyro siųstos žinutės nebuvo įžeidžiančios ar grasinančios, todėl užuot vyrą pasiuntę už grotų teisėjai jam skyrė 120 valandų dirbti visuomenei naudingus darbus. Taip pat jis turės atlyginti 85 svarus teismo išlaidų ir 60 svarų žalą aukai.
