Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ant automobilio užkrito varveklis – ką daryti?

Varveklis
Jurgitos Lapienytės nuotr. / Varveklis
Šaltinis: 15min
0
A A

Niekam nesinori susidurti su situacija, kuomet žiemos rytą atėjus prie pastatyto automobilio paaiškėja, kad per naktį ant jo stogo nukrito ir jį pažeidė apledėjęs sniego gabalas ar varveklis. Tokioje situacijoje gresia patirti daug išlaidų transporto priemonės remontui. Kaip vertėtų elgtis?

Pirmiausia svarbu žinoti, kad už sau priklausančių pastatų priežiūrą pagal įstatymus atsako pastato savininkas arba valdytojas. Todėl kiekvienas pastato savininkas turi laiku valyti nuo stogų varveklius ir kitus sniego ar ledo darinius, pašalinti irstančias pastato dalis. Taip pat jis gali pasamdyti tuo užsiimančią bendrovę. Jei nė vieno šių dalykų jis nepadaro, turi padengti nuostolius.

Jei vis dėlto savininkas savo pastatu rūpinosi netinkamai ir ant jūsų automobilio užkrito nuo pastato atskilęs varveklis ar apledėjęs sniego gabalas, pirmiausia reikia kreiptis į policijos pareigūnus, kad šie užregistruotų įvykį. Tada svarbu tai, ar jūsų automobilis apdraustas „Kasko“ draudimu. Jeigu taip – kreipkitės į bendrovę, kurioje apdraustas automobilis. Ji kompensuos jums patirtą žalą.

Jeigu automobilis „Kasko“ draudimu neapdraustas, galite kreiptis į teismą reikalaudami, kad pastato savininkas ar valdytojas atlygintų jums jūsų patirtus nuostolius. Todėl remontuodami automobilį būtinai išsaugokite visus čekius ir kitus dokumentus, įrodančius, kad patyrėte  išlaidų, kurias teismas gali pripažinti nuostoliais.

Į teismą kreiptis ir reikalauti nuostolių atlyginimo iš pastato savininko galite ir tuo atveju, jei žiemą pats patyrėte sveikatos sužalojimų, užkritus varvekliui ar paslydęs ant nenuvalyto šaligatvio. Pirmuoju atveju jums žalą atlyginti turėtų pastato savininkas ar valdytojas, antruoju – šaligatvių priežiūra besirūpinanti bendrovė.

Tačiau patirtą žalą bet kokiu atveju turėsite įrodyti. Jeigu jums prireikė pirmosios pagalbos, apie situaciją paliudyti gali iškviesti jums padėti medikai. Padėti jums gali ir kiti netoliese buvę liudininkai, matę įvykį. Taip pat aplinkiniai arba artimieji, su kuriais buvote nelaimės metu, turėtų nufotografuoti įvykio vietą. Tai taip pat pasitarnaus kaip įrodymas.

Svarbu žinoti, kad galite reikalauti atlyginti ir negautas pajamas bei neturtinę žalą, kurios dydį nustatys teismas.

Jeigu esate daugiabučio namo gyventojas ir nuo jūsų namo stogo nukritęs varveklis sužalojo žmogų arba sugadino automobilį, žinokite, kad egzistuoja tikimybė, kad nuostolius atlyginti turės visi namo gyventojai. Taip įvyks tuo atveju, jei jūsų namo bendrija nesamdo jokios bendrovės, kuri įsipareigotų atlikti pastato priežiūrą, tinkamai šios priežiūros neatlieka pati ir jūsų namas nėra draustas bendrosios civilinės atsakomybės draudimu. Todėl verčiau nelaukite, kol nutiks nelaimė, ir prižiūrėkite savo namus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min