Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ant jūros kranto – unikalus spektaklis apie karą

Spektaklio aktoriai: Donatas Švirėnas ir  Vladas Bagdonas
Organizatorių nuot. / Spektaklio aktoriai: Donatas Švirėnas ir Vladas Bagdonas
Šaltinis: 15min
0
A A

II pasaulinis karas paliko Klaipėdos krašte daugybę randų – gynybinių įtvirtinimų, slėptuvių ir bunkerių. Juose šaltą 1945-ųjų žiemą rekordiškai ilgai, net 115 dienų laikėsi Hitlerio armijos likučiai, kol sovietinė armija palaužė pasipriešinimą ir užėmė visą Klaipėdos kraštą. Šie įvykiai pirmąkart bus atkurti lietuviškoje scenoje, kuria liepos-rugpjūčio mėnesiais taps kopose esanti didžiulė Girulių baterija ir pati Baltijos pakrantė, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Spektaklio veiksmas paremtas vokiečių armijos eilinio Gi Sajerio atsiminimų knyga „Pamirštas kareivis“, kuri laikoma įspūdingiausiu dokumentu apie II pasaulinį karą, išverstu į daugelį pasaulio kalbų. Knygos autorius būdamas dar beveik vaikas –  šešiolikos metų – pateko į į Hitlerio armiją, praėjo visą Rusijos frontą ir sulaukė karo pabaigos būtent čia, Memelio bunkeriuose. Šioje autentiškoje vietoje, bunkeriuose ir virš jų, ant pat jūros kranto vyks seno vokiečio (Nacionalinės premijos laureatas Vladas Bagdonas) akistata su savo jaunyste, savo praeitimi. Jaunojo kareivio vaidmuo patikėtas talentingam Klaipėdos dramos teatro aktoriui Donatui Švirėnui. Šiame spektaklyje viskas bus tikra - ir vieta, ir tekstai, ir vokiečių kareivių daiktai, rasti Klaipėdos ir Smiltynės gynybiniuose įtvirtinimuose, atsivėrusiuose po 2006-ųjų gaisro.

Spektaklį vienu metu galės pamatyti tik 25 žiūrovai. Ši grupė po spektaklio iš bunkerio pakils į zenitinio pabūklo aikštelę pasveikinti taiką. Jų lauks paprastos lauko vaišės drauge su aktoriumi Vladu Bagdonu žvelgiant į jūrą,  klausantis ilgesingų karo dainų, dainuojamų vokiškai, rusiškai, lietuviškai. Tai spektaklis apie karo beprasmybę ir apie jūros grožį. Spektaklio premjera – liepos 10-ąją. Scenarijaus autorė ir prodiuserė – Rūta Vanagaitė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min