Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugpjūčio 13d. 06:30

Antakalnis svajoja apie poilsio zoną

Anot B.Galinienės, Antakalnio gyventojams labai trūksta parko ar aktyvaus poilsio zonos šiame rajone.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Anot B.Galinienės, Antakalnio gyventojams labai trūksta parko ar aktyvaus poilsio zonos šiame rajone.

Viena didžiausių Vilniaus seniūnijų – Antakalnis – apsuptas miškų, tačiau iki šiol neturi gyventojams pritaikytos sporto ir poilsio zonos. Tokią sumanyta įkurti šalia Neries, tačiau kol kas nežinoma, kas galėtų šį projektą finansuoti.

Vilniaus savivaldybėje įkurta darbo grupė, kuri koordinuos viešos sporto ir aktyvaus poilsio trasos įrengimą Antakalnyje. Anot šios grupės vadovės, miesto tarybos narės Birutės Galinienės, nors Antakalnis žalias, tačiau poilsio zonų čia trūksta.

„Tarp Neries ir gyvenamųjų namų už Šilo tilto turime gana plačią panerio juostą, kur galima įrengti dviračių, pėsčiųjų takus, sporto aikšteles. Ta erdvė pastaraisiais metais buvo tvarkyta talkų metu, tačiau dar reikės įdėti daug darbo, kad turėtume puikią poilsio vietą“, – įsitikinusi B.Galinienė. Esą tuomet čia aktyviai ilsėtis galės šeimos, jauni ir garbaus amžiaus vilniečiai. Anot B.Galinienės, dabar palei Nerį buriasi įvairaus plauko žmonės, tačiau tikimasi, kad sutvarkius pakrantę viskas pasikeis.

Tikimasi, kad sutvarkyta pakrantė Antakalnyje įsilies į bendrą viso miesto aktyvaus poilsio zoną. „Dabar žmonės bėgioja, važinėja dviračiais Vingio, Sereikiškių parkuose, pasivaikščioti eina į Belmontą, slidinėja Sapieginėje. Tačiau visos šios aktyvaus poilsio vietos nėra sujungtos į bendrą tinklą, nėra sudarytos galimybės saugiai ir greitai iš vienos vietos į kitą nuvažiuoti dviračiu ar nubėgti“, – sakė B.Galinienė.

Šiuo metu vykdomi projektavimo darbai, renkami pasiūlymai, kaip įrengti Neries krantuose viešą sporto ir aktyvaus poilsio trasą nuo Vingio parko iki Valakampių, kuri būtų pritaikyta dviratininkams, riedutininkams, sportininkams, pėstiesiems, mamoms su vežimėliais.

Kas finansuos poilsio zonos Antakalnyje įrengimą, kol kas nežinoma. Tikimasi savivaldybės, galbūt  Europos Sąjungos fondų ar privačių rėmėjų pagalbos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min