Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Antanui Mončiui dedikuotas riedantis akmuo

Antano Mončio namai.
Jurgitos Andriejauskaitės nuotr. / Antano Mončio namai
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį į Antano Mončio namus-muziejų atkeliaus dalis II „Tata“ festivalio programos.

Šio festivalio metu Pakutuvėnų kaime (Plungės r.) keletą dienų veiks meno dirbtuvės, kuriose penki Vilniaus dailės akademijos Telšių taikomosios dailės skyriaus skulptūros specialybės studentai ir menininkai Asta bei Mindaugas Šimkevičiai kurs „Riedančius akmenis“.

Vieną iš jų  – dedikuotą A.Mončiui, atgabens į Palangą, kur tam tikru maršrutu riedulys bus ridenamas, stumiamas, tempiamas iki Antano Mončio namų-muziejaus ir patikimamas muziejaus šeimininkų globai. Beje, akmenį galės tempti visi norintys, nes bus pritvirtinti ratukai, rankenos ar virvės. Muziejuje akmenį pasitiks ansamblis „Vilniaus fagotynas“ su programa „Elektrinis fagotynas“  (bus atliekami šiuolaikiniai Lietuvos ir užsienio kompozitorių kūriniai fagotams ir elektronikai).

„Sako, sustingęs kaip akmuo...  – galbūt, bet kadaise jie riedėjo... riedėjo nuo pat Skandinavijos iki Žemaitijos laukų. Riedėjo, riedėjo ir sustojo. Prisiminę tą riedančią istoriją nutarėme šiems Žemaitijos rieduliams duoti dar vieną šansą riedėti. Įmontavome ratus ir tegul jie rieda. Rieda iš Pakutuvėnų iki Palangos, iki Mončio muziejaus, į Plungę, Platelius, Kretingą...“ – sakė A. ir M.Šimkevičiai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min