TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Antausis prezidentei – L.Garnelienė ir V.Zelianka nepaskirti Aukščiausiojo Teismo teisėjais

Teisėja Laima Garnelienė
Rūtos Strakšaitės nuotr. / Teisėja Laima Garnelienė
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Seimas ketvirtadienį atsisakė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjais skirti Apeliacinio teismo teisėją Laimą Garnelienę ir Vilniaus apygardos teismo pirmininką Vytautą Zelianką.

Seime ketvirtadienį svarstant prezidentės pateiktus kandidatus į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą (LAT), Apeliacinio teismo teisėjai L.Garnelienei teko aiškintis dėl prieš aštuonerius metus priimto išteisinamojo nuosprendžio narkotikų byloje.

Mišrios Seimo narių grupės narys Naglis Puteikis iš Seimo tribūnos pareiškė, kad L.Garnelienė 2006 metais išteisino žinomą Panevėžio narkotikų prekeivį, „psichinių“ gaujos narį Saulių Vidugirį. Žemesnės instancijos teismas šį asmenį buvo nuteisęs 12 metų kalėti už neteisėtą disponavimą dideliu kiekiu narkotinių psichotropinių medžiagų. Pasak N.Puteikio, vėliau S.Vidugiris teistas už dviejų žmonių nukankinimą.

L.Garnelienė savo ruožtu pripažino priėmusi išteisinamąjį nuosprendį S.Vidugirio byloje, ji pabrėžė, kad prokurorai šio nuosprendžio neskundė Aukščiausiajam Teismui

Parlamentaras taip pat sakė, kad L.Garnelienė esą padėjo išvengti baudžiamosios atsakomybės keturiems kolegoms, kurie neva talkininkavo kontrabandos karaliumi vadinamam Viliui Karaliui.

„L.Garnelienė nuvažiavo į Kauną ir kalbėjosi su teisėjais, ar jie iš tikro atlieka negerus darbus, iškart po to jie parašė prašymus išeiti iš darbo. Negalima atmesti galimybės, kad L.Garnelienės pokalbis sustabdė STT tyrimą ir galėjo padėti tiems keturiems teisėjams išvengti atsakomybės“, – sakė N.Puteikis.

L.Garnelienė savo ruožtu pripažino priėmusi išteisinamąjį nuosprendį S.Vidugirio byloje, ji pabrėžė, kad prokurorai šio nuosprendžio neskundė Aukščiausiajam Teismui.

„Jei tas Vidugiris vėliau nusikalto, nelabai suprantu, kodėl tai turėtų man būti kaip priekaištas“, – teigė teisėja ir pridūrė. – Nei Garnelienė, nei kiti Teisėjų tarybos nariai nesustabdė STT tyrimo, nes mes į Kauną vykome po to, kai STT pateikė Teisėjų tarybai medžiagą. Mes norėjome išsiaiškinti, ar ta medžiaga atitinka faktines aplinkybes.“

V.Zeliankai kerštauja Darbo partija?

V.Zelianka AT teisėju nepaskirtas jau antrą kartą, slaptame balsavime jo kandidatūra buvo atmesta ir pernai gruodį.

Niekas neabejojo, kad tai – Darbo partijos kerštas teisėjui už tai, kad V.Zeliankai vadovaujant Vilniaus apygardos teismui šio teismo teisėjų kolegija priėmė apkaltinamąjį nuosprendį Darbo partijos įkūrėjui V.Uspaskichui ir jo bendražygiams Vytautui Gapšiui bei Vitalijai Vonžutaitei.

Gintauto Stalnionio nuotr./Vytautas Zelianka
Gintauto Stalnionio nuotr./Vytautas Zelianka.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė parlamentui iš viso yra pateikusi septynias kandidatūras skirti LAT teisėjais, vieną – Apeliacinio teismo teisėja ir vieną teisėją skirti šio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininke.

Pagal Teismų įstatymą, Aukščiausiojo Teismo teisėjus skiria ir atleidžia Seimas prezidento teikimu. Apeliacinio teismo teisėjus skiria prezidentas Seimo pritarimu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min