Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gegužės 13d. 12:40

Antaviliuose daugėja užsikrėtimų COVID-19, pensionato padėtis vadovybę „pribloškė“

Antavilių pensionato direktoriaus pavaduotoja Birutė Šarakauskienė teigia, kad koronavirusas yra patvirtintas dar vienam gyventojui ir darbuotojui. Iš viso užsikrėtė 14 darbuotojų ir 20 gyventojų. Jos tikinimu, padėtis labai neraminanti, mat naujausia infekcija aptikta ypač saugioje zonoje buvusiai senolei.

„Rezultatas paaiškėjo vakar vakare. Šiuo metu gydosi 20 gyventojų“, – teigia pensionato atstovė po gautų 198 gyventojų tyrimų rezultatų.

Pasak B.Šarakauskienės, susirgusiųjų skaičiai jai kelia labai didelį nerimą.

„Labai sunkiai aš juos priimu, bet, deja, realybė yra tokia. Visas kolektyvas mūsų labai sunkiai priima tuos skaičius, nes nesitikėjome tokių skaičių, bet, deja, tokia realybė.

Nerimą kelia tai, kad tai galimai nebus pabaiga. Galimai bus ir daugiau atvejų. (...) Pradžioje buvo manoma, kad visi atsakymai bus neigiami. Tyrėme 198 asmenis ir, pasirodo, yra vienas teigiamas. Ir ji gyvena izoliuotam skyriuje, ten nėra sergančiųjų nei darbuotojų, nei gyventojų. Ji apie mėnesį laiko guli, tai tiesiog sunku suprasti, iš kur tas užkratas atėjo“, – sako pensionato direktoriaus pavaduotoja.

Iš viso koronavirusas yra patvirtintas 22 gyventojams, du iš jų mirė. B.Šarakauskienė artimiesiems siunčia užuojautą.

Pastaruoju metu pensionatas sulaukė nemažai kritikos iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro. Vilniaus departamento vadovės Rolandos Lingienės teigimu, pensionato darbuotojai nesilaikė reikalavimų dirbti komandomis.

„Naujausio tyrimo metu nustatyta, kad darbuotojas dirbo ne tik trečiame, bet ir pirmame korpuse, ko negali būti, nes jeigu jis užsikrėtęs, vadinasi, infekcija gali būti išnešiota ir po kitas patalpas ir tai buvo viena iš priežasčių, kodėl nuspręsta, nors tai yra tikrai rizikinga procedūra, bet nuspręsta ištirti visus gyventojus, nes negalime pasitikėti: įstaiga deklaruoja mums, kad yra komandos, o pasirodo, kad realybėje ne visai taip veikia“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Anksčiau NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vadovė Ginreta Megelinskienė 15min teigė, kad pensionate galimai darbuotojai pro pirštus žiūri į saugos reikalavimus. Be to, įtarė, kad ne visi darbuotojai išsityrė nuo koronaviruso.

Tuomet B.Šarakauskienė teigė, kad tai netiesa – kai kurie darbuotojai tyrimus atliko ir po dukart.

Kita vertus, direktoriaus pavaduotoja ir pati turi priekaištų NVSC. Jos teigimu, gal šios nelaimės būtų pavykę išvengti, jeigu visuomenės sveikatos specialistai vienu kartu būtų ištyrę visus pensionato darbuotojus, o ne būtų nurodę išsitirti patiems.

Žiūrėkite visą interviu su Antavilių pensionato direktoriaus pavaduotoja B.Šarakauskiene:

Į pokalbį buvo kviesti ir NVSC atstovai, tačiau dėl darbų gausos jame teigė dalyvauti negalintys.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min