Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 vasario 6d. 09:30

Antikorupcijos komisija: Kultūros vertybių vertinimo tarybos nariai nedeklaruoja privačių interesų

Ministro Eimučio Misiūno vizitas migracijos departamente
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Antikorupcijos komisija: Kultūros vertybių vertinimo tarybos nariai nedeklaruoja privačių interesų
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) Seimo Antikorupcijos komisijai suteikė informaciją apie Kultūros paveldo departamento (KPD) kultūros vertybių vertinimo tarybų narių deklaruotus interesus. Absoliuti šių asmenų dauguma (38 iš 40) arba išvis nėra pateikę deklaracijos, arba pateikę, bet nenurodę aplinkybės, kad yra atitinkamos vertinimo tarybos nariai, arba deklaravo šią aplinkybę pavėluotai, antradienį praneša Seimo komisija.

Kai kurie komisijos nariai į ją paskiriami jau 6 kadencijas iš eilės, kas sudaro sąlygas susiformuoti asmeniniams ilgalaikiams ryšiams, kurie trukdo priimti objektyvius sprendimus.

„VTEK įsipareigojo atlikti išsamų tyrimą dėl trisdešimt aštuonių KPD sudaromų Vertinimo tarybų narių elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms, reglamentuojančioms privačių interesų deklaracijų pateikimo tvarką ir terminus“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) 2017 m. kovą, atlikusi teisės aktų, reglamentuojančių nekilnojamąjį kultūros paveldą administruojančių įstaigų veiklą, sprendimų dėl nekilnojamųjų objektų pripažinimo kultūros vertybėmis priėmimą bei kontrolę, antikorupcinius vertinimus, pateikė pastabas ir pasiūlymus dėl nuostatų, laikytinų korupcijos rizikos veiksniu.

Tąkart STT atkreipė dėmesį, kad Kultūros paveldo komisijos nariams nėra nustatytų specialiųjų ir bendrųjų reikalavimų, tarp jų ir nepriekaištingos reputacijos bei kompetencijos paveldosaugos srityje; kai kurie komisijos nariai į ją paskiriami jau 6 kadencijas iš eilės, kas sudaro sąlygas susiformuoti asmeniniams ilgalaikiams ryšiams, kurie trukdo priimti objektyvius sprendimus; nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybų nariams taip pat nenumatyti nepriekaištingos reputacijos reikalavimai, nėra aišku kaip jie atrenkami ir paskiriami į vertinimo tarybas; nereglamentuoti atvejai, kai tarybos nariai nedalyvauja posėdžiuose; nenustatytas vertinimo tarybos narių kadencijų skaičius.

Antikorupcijos komisija Kultūros ministerijos tikina paprašiusi pateikti paaiškinimus, kaip yra atsižvelgta į STT pateiktas antikorupcinio vertinimo pastabas ir kokie teisės aktų pakeitimai, siekiant išskaidrinti kultūros paveldo vertinimo sritį, padaryti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:38
00:50
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min