Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 27d. 16:25

Antikorupcijos komisija kviečiasi tyrimus poligrafu atlikusius pareigūnus ir „Lietuvos ryto“ redaktorių

„Snoras“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Snoras“

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo aplinkybes tirianti Seimo Antikorupcijos komisija antradienį posėdžiauti planuoja visą dieną, pakartotinai kviečiasi vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį, taip pat kviečiamųjų sąraše – tyrimus poligrafu atlikę pareigūnai iš Valstybės saugumo departamento bei Krašto apsaugos ministerijos Antrojo operatyvinių tarnybų departamento, dienraščio „Lietuvos rytas“ vyriausiasis redaktorius bei vienas akcininkų Gedvydas Vainauskas.

Skelbiamoje darbotvarkėje taip pat numatyta, kad informaciją pateiks Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, buvęs generalinio prokuroro Dariaus Valio pavaduotojas Andrius Nevera, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Generalinės prokuratūros, FNTT atstovai.

Praėjusią savaitę tyrimą pradėjusi komisija jau apklausė ministrą R.Palaitį, iš FNTT direktoriaus pareigų atleistą Vitalijų Gailių, jo pavaduotoją – Vytautą Giržadą, VSD generalinį direktorių Gediminą Griną, generalinį prokurorą Darių Valį, jo pavaduotoją Darių Raulušaitį, prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėją Joną Markevičių, kitus asmenis.

Prokuratūros prašymu VSD atlikus tyrimą dėl informacijos nutekėjimo vidaus reikalų ministras R.Palaitis panaikino FNTT vadovų Vitalijaus Gailiaus ir Vytauto Giržado leidimus dirbti su slapta informacija, vėliau ir atleido juos iš pareigų. Tyrimas atliktas dėl informacijos nutekėjimo apie planuojamus teisėsaugos veiksmus dėl banko „Snoras“.

Lapkričio mėnesį prieš pat „Snoro“ nacionalizavimą dienraštis „Lietuvos rytas“, cituodamas anoniminius šaltinius, pranešė, kad GP jau pasirašė leidimus atlikti kratas viename bankų ir jo vadovų namuose. Konkretaus banko dienraštis nenurodė, tačiau teigė, jog taikinys yra „lietuviškas bankas“. Daugiau nei trečdalį „Lietuvos ryto“ akcijų valdė „Snoras“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min