TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Antikorupcijos komisija siekia viešinti vykusių apklausų stenogramas

Ligitas Kernagis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ligitas Kernagis
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Seimo Antikorupcijos komisija nespėjo pabaigti Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo aplinkybių tyrimo išvadų. Komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis sako, kad išvadas komisija tikrai priims ketvirtadienį. Be to, kartu su išvadomis ketinama išslaptinti visų komisijai liudijusių asmenų apklausų stenogramas.

„Ko gero, pagrindinė naujiena yra ta, kad komisijos nariai labai solidariai ir, sakyčiau, bendru sutarimu pritarė maksimaliam mūsų darbo išslaptinimui“, – trečiadienį sakė L.Kernagis.

Tačiau tam, kad apklausos galėtų būti išslaptintos, dar reikia sulaukti institucijų, kurių atstovai buvo apklausti, sutikimo bei išbraukymo to, kas, jų nuomone, turi būti laikoma paslaptyje.

„Jei jūs laukiate sensacijų, aš manau, kad čia nebloga žinia visuomenei“, – sakė L.Kernagis.

Tiesa, jis pripažino, kad Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymų, teiktų valstybės vadovams ir atskirai vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui, paviešinti nepavyks.

Antradienį L.Kernagis žadėjo, kad trečiadienį komisija gali pateikti „sensacingos informacijos“, tačiau to nepadarė. „Kantrybės“, – paklaustas, ar gavo sensacingų žinių, sakė Antikorupcijos komisijos vadovas.

Anot jo, komisijos nariai turi „vidinius atsakymus“ į klausimą, kas nutekino informaciją apie planus stabdyti banko „Snoras“ veiklą, tačiau to atsakymo išvadose nebus.

„Išvados bus iš esmės rekomendacinio pobūdžio, bet aš manyčiau, kad nugarą kažkam neblogai padraskėme“, – komisijos darbą įvertino L.Kernagis.

Jis pripažino, kad nuomonių išsiskyrimo komisijoje būta. Keturi komisijos nariai iš 17 tyrime išvis nedalyvavo.

L.Kernagis neatmeta galimybės, kad gali būti paskelbta ir atskiroji komisijos narių nuomonė.

Tuo tarpu komisijos narys konservatorius Naglis Puteikis skelbia, neva kai kurie komisijos nariai patyrė vieno iš apklaustųjų asmenų spaudimą ir „keičia nuomonę nuo pat pirmųjų posėdžių“. N.Puteikį tai verčia baimintis, kad komisijai gali pritrūkti balsų išvadoms priimti. M.Puteikis tikino, kad spaudimą patyrė komisijos nariai Žilvinas Šilgalis ir Saulius Bucevičius.

Ž.Šilgalis pripažino, kad Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko frazė „na, veikėjai, kai ratas pasisuks, pasižiūrėsime“ jį nustebinusi, tačiau jis esą nepalaikė to grasinimu, o tik nevykusiu juokeliu.

Kaip jau skelbta, pačiose komisijos išvadose ketinama užduoti klausimų ir prezidentei Daliai Grybauskaitei. Jos atsakymų prieš skelbiant išvadas nebus laukiama. Taip elgiamasi „nenorint tyrimo užtęsti begalybę“, sakė L.Kernagis.

Antradienį L.Kernagis sakė, kad trečiadienį gali pateikti ir sensacingų naujienų, tačiau aiškėja, kad šiandien komisija nei pateiks sensacijų, nei pabaigs išvadas.

Trečiadienį komisija apklausė premjerą Andrių Kubilių ir pakartotinai išklausė Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko informacijos. Pasak L.Kernagio, dėl A.Kubiliaus apklausos „didelių peštynių nebuvo“.

Antradienį komisija apklausė atsistatydinusį generalinio prokuroro pavaduotoją Andrių Neverą, „Lietuvos ryto“ vyriausiąjį redaktorių Gedvydą Vainauską.

Be to, komisija jau dukart apklausė vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį. Taip pat komisijai antradienį į klausimus atsakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Žimantas Pacevičius, psichologė Kristina Vanagaitė.

Praėjusią savaitę buvo apklausti vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, buvę FNTT vadovai – direktorius Vitalijus Gailius ir jo pavaduotojas Vytautas Giržadas, Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinis direktorius Gediminas Grina ir jo pavaduotojas Romualdas Vaišnoras.

Komisijai jau liudijo generalinis prokuroras Darius Valys ir jo pavaduotojas Darius Raulušaitis, Krašto apsaugos ministerijos Antrojo operatyvinių tarnybų departamento direktorius Juozas Kačergius ir poligrafologas Vitas Saldžiūnas. Savo noru komisijai atsakyti į klausimus panoro prezidentės vyriausiasis patarėjas Jonas Markevičius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min